FIA GT Uluslar Kupası Türkiye’nin

0
545

Bu yıl ilk kez gerçekleştirilen FIA GT Nations Cup / FIA GT Uluslar Kupası’nda Türkiye’yi temsilen mücadele eden Salih Yoluç ve Ayhancan Güven, ilk sırada başladıkları 1 saatlik final yarışını kazanarak tarihi bir başarıya imza attı.

30 Kasım 2018 tarihinde antrenman turlarında ilk sırada yer alarak 18 ülke arasında iddialarını ortaya koyan Salih Yoluç ve Ayhancan Güven 1 saatlik ilk sıralama yarışını ikinci, 1 Aralık 2018 tarihinde koşulan 1 saatlik ikinci sıralama yarışını da birinci sırada tamamlayarak final yarışına pole konumda başlama şansı elde etti.

1 saatlik final yarışına ilk sırada başlayan Salih Yoluç, üçüncü sırada pite girerek otomobili Ayhancan Güven’e teslim etti. Ayhancan Güven ilk olarak ikinci sıradaki Rusya takımını, daha sonra da yarıştaki en hızlı tur zamanını kaydederek önder İngiltere’yi geçerek ilk sıraya yerleşti. Son turlarda bu konumunu korumayı başaran 20 yaşındaki milli sporcumuz Ayhancan Güven, damalı bayrağın altından ilk sırada geçerek Türkiye takımının ilk “FIA GT Uluslar Kupası“nı kazanmasını sağladı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here