FIA ETRC, Misano’yu ertelerken Le Mans ve Jarama’nın tarihini değiştirdi

0
291
FIA-ETRC-2020
Avrupa Kamyon Yarışı Derneği (ETRA), İtalya Misano’da gerçekleştirilecek 2020 FIA ETRC yarışını ertelemeye karar verdi.

Covid-19 salgınının Avrupa çapında yayılmasını önlemek için alınan tedbirler nedeniyle Avrupa Kamyon Yarışı Derneği (ETRA), FIA ve yerel yarış organizatörü ile istişare ederek İtalya Misano’da gerçekleştirilecek 2020 FIA ETRC yarışını ertelemeye karar verdi.

Salgının en sert vurduğu ülkelerden biri olan İtalya’da hükümet kısıtlamaları daha da uzattı. Bu da Misano’daki FIA ETRC yarışının daha önce belirlendiği gibi 23-24 Mayıs 2020 tarihlerinde yapılmasının mümkün olmadığı anlamına geliyor.

İtalya’daki yarışın yeni tarihi, 14-15 Kasım 2020 olarak belirlendi. Bu tarih FIA’nın onayına bağlı olacak.

Le Mans 24 Saat yarışının eylül ayına kadar erteleneceği açıklamasının ardından Le Mans ve Jarama’daki FIA ETRC yarış tarihleri yerel yarış organizatörlerinin planlarıyla uyumlu olacak şekilde yeniden belirlendi.

Jarama’daki yarışın yeni tarihi 26-27 Eylül 2020 ve Le Mans’daki yarışın yeni tarihi 3-4 Ekim 2020 oldu. Bu tarihler FIA’nın onayına bağlı olacak.

FIA-ETRC-Yaris
Jarama’daki yarışın yeni tarihi 26-27 Eylül 2020 ve Le Mans’daki yarışın yeni tarihi 3-4 Ekim 2020 oldu.

Önümüzdeki haftalarda koronavirüs salgınının nasıl gelişeceği yönünde belirsizlikler olsa da FIA Avrupa Kamyon Yarışı Şampiyonası düzenleyicileri, bu sezon takvimdeki sekiz yarışı da gerçekleştirmeyi planlıyor.

ETRA Genel Müdürü Rolf Werner, konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: “Sezon sekiz yarışı kapsıyor ve takvimi oluşturma şeklimiz diğer spor organizasyonları ve şampiyonaları ile kıyaslandığında yarışların tarihini yeniden belirlemek için bize büyük bir esneklik sağlıyor. Hedefimiz takvimdeki sekiz yarışı da gerçekleştirmek. Taşımacılık endüstrisi, yiyecek ve tıbbi donanımların tedariğini sürdürerek bu salgın sırasında en önemli endüstri haline geldi. Sürücülerimizin ve fanlarımızın çoğu her gün çalışan kamyon sürücüleri ve bu kriz sona erdiğinde yollardaki tüm kahramanları kutlamak ve yerine getirdikleri zorlu görevleri takdir etmek için çok güzel bir sezon gerçekleştirmek istiyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here