Euromaster’dan kış lastiği kullanımının püf noktaları

0
186
Euromaster Türkiye Genel Müdürü Guillaume Wisselmann
Euromaster Türkiye Genel Müdürü Guillaume Wisselmann

Kış mevsimiyle beraber düşen sıcaklıklar ve kar yağışın görülmeye başlanması sürüş konfor ve güvenliğini azaltıyor. Türkiye’nin 49 ilinde 150’ye varan servis noktasıyla profesyonel lastik ve araç bakım hizmeti veren Euromaster, ağırlaşan kış şartlarına karşın kış lastiğinin önemine dikkatleri çekti. Bu kapsamda Euromaster, ısının +7 derece veya altına düştüğü tüm hava ve yol şartlarında buzlanma ve yağıştan kaynaklanan trafik kazalarının önüne geçilmesi için kış lastiğinin gerekliliğinin bir kez daha altını çizdi. Ülkemizde ticari araçlar için zorunlu olan kış lastiği uygulamasını her segmentteki araç sahiplerinin güvenliği için öneren Euromaster, tüm sürücüleri kış şartlarına hazır olmaya davet ederken, kış lastiği kullanımına ilişkin püf noktalarını aktardı.

İlk adım doğru lastik seçimi

Euromaster’dan yapılan bilgilendirmeye göre özel olarak formüle edilmiş kauçuklardan üretilen kış lastikleri; otomobillerin buzlu ve karlı yollarda kontrollü şekilde yol almasını kolaylaştırıyor.  Daha geniş sırt blokları ve kar birikimini önleyen ekstra kanallara sahip kış lastikleri, yol tutuşu için ekstra kavrama gücü sağlıyor. Kış lastiklerini, lastik yanağındaki dağ – kar tanesi simgesinden anlamak mümkün ancak güvenilir bir servisten yardım almak doğru lastik seçimine katkı sağlıyor. Kış şartlarında 4 lastiğin de kış lastiği olmasına ise savrulma ve kaymaların yaşanmaması açısından dikkat edilmesi gerekiyor. Özellikle lastiklerin sırt desenleri ve performans özellikleri farklı ise sürücünün direksiyon hakimiyeti olumsuz etkileniyor.

Euromaster “lastik oteli” ile lastikler koruma altında

Her markadan filo ve bireysel kullanıcıların tercihi olan Euromaster, araç kullanıcılarının kış ve yaz lastiklerini bir sonraki mevsime kadar koruyan lastik oteliyle müşterilerine en iyi depolama hizmetini garanti ediyor. Lastikleri teknik gereksinimlere uygun, ışıksız, kuru ve serin bir ortamda “Master Otel” kapsamında muhafaza eden Euromaster, bu sayede lastiklerin ömrünü uzatırken bakım işlemlerini de uzman teknisyenleriyle gerçekleştiriyor. Geniş lastik kapasitesiyle farklı markadan lastikleri kullanan filoların da öncelikli tercihi olan Euromaster, yılda ortalama 45.000 filo aracının lastiklerini her şey dahil lastik otelinde saklıyor.

Lastiklerin kullanım koşulları ve saklanmasına ilişkin bilgiler veren Euromaster Türkiye Genel Müdürü Guillaume Wisselmann, lastiklerin üretim tarihinden itibaren 10 yıl süreyle kullanılabileceğini belirterek bu süreyi geçen lastiklerin fonksiyonlarını zamanla yitireceğini vurguladı. Guillaume Wisselmann, “Lastikler ağır koşullarda kullanıldıysa ve saklama koşullarına özen gösterilmediyse bu süre daha da kısa olacaktır. Keza araç kullanıcılarının ve filo sahiplerinin, lastiklerini en uygun alanlarda muhafaza etmeleri gerekiyor. Biz de Euromaster olarak teknik gereksinimlere uygun lastik otellerimizle lastiklerin ömrünü uzatıyor ve uzman ekibimizle bakımlarını gerçekleştiriyoruz. Türkiye’de pek çok noktaya ulaşabilecek şekilde yaygın olarak lastik saklama hizmeti veriyoruz.” diye konuştu.  

Euromaster’dan ilave lastik garantisi

Euromaster’ın sunduğu ayrıcalıklı hizmetler arasında ilave lastik garantisi de bulunuyor. Euromaster, çukura girme, kaldırıma çarpma ve sürtünme gibi tamiri mümkün olmayan kullanıcı hatalarını 1 yıl süre ile karşılayan ilave lastik garantisi kapsamında yeni lastik bedelinin yüzde 70’ini karşılıyor. Tamiri mümkün lastik hasarları için ise tamir ücretini yine Euromaster karşılıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz