DJI, Rosenbauer işbirliğiyle dijital acil yardım sistemi geliştiriyor

0
557
dji_M210_RTK_facing_left
Dron teknolojisinde dünya lideri olan DJI, önde gelen itfaiye araçları ve itfaiye ekipmanları üreticisi Rosenbauer’le yeni bir stratejik ortaklık için bir araya geldi.

Dron teknolojisinde dünya lideri olan DJI, önde gelen itfaiye araçları ve itfaiye ekipmanları üreticisi Rosenbauer’le yeni bir stratejik ortaklık için bir araya geldi. Ortaklık kapsamında iki şirket; acil yardım isteyen herkese dijital müdahele yönetimi uygulamaları desteği verecek.

Olası yangınlarda veya olumsuz hava şartlarında acil durum çağrısı yapan yerel itfaiye şirketlerine Rosenbauer’ın vereceği operasyonel idare sistem desteği ve doğru direktifler sayesinde acil duruma havadan müdahale edebilecek.

Rosenbauer; acil durum ekiplerini sahada destekleyen yangın güvenliği haritaları, tehlikeli madde verileri ve araç kurtarma bilgilerini içeren operasyon yönetimine sahip. DJI‘ın drone filo yönetim yazılımı FlightHub‘dan gelen görsel ve termal veriler Rosenbauer’in operasyon yönetimine entegre edilerek itfaiyeciler, taşıtlar ve ekipmanların verimli ve güvenli bir şekilde konuşlandırılması için gerçek zamanlı bilgiler iletilecek.

rosenbauer_Prospekt_Drehleitern_EN_web-1
Rosenbauer, dünyanın önde gelen itfaiye araçları ve itfaiye ekipmanları üreticilerinden biri durumunda.

Rosenbauer International CEO’su Dieter Siegel, DJI işbirliği hakkındaki düşüncelerini “Acil yardım ekipleri, çok kısıtlı zamanda kritik kararlar almak durumunda kalıyor. Bunu kolaylaştırmak için etkin araç yönetiminden navigasyona kadar çeşitli uygulamalar geliştirdik. Acil yardım durumlarında dijitalleşmenin öncüsü olmanın yanında, yangınla mücadele ve afet yönetiminde veri tabanlı entegre bir teknoloji geliştirmek amacıyla DJI’la çalışıyoruz.” sözleriyle ifade etti.

dji_M200_Series_Power_Line_Inspection
DJI M200 Serisi dronlar yüksek gerilim hatlarının kontrolünde kullanılıyor.

DJI Başkanı Roger Luo da “DJI olarak Rosenbauer’in itfaiyecilere acil müdahale ve afet yardımı güçlendirme vizyonunu desteklemekten gurur duyuyoruz. Bu işbirliği kapsamında itfaiyecileri ve arama kurtarma ekiplerini güçlendirecek ve bu teknolojiden yararlanmalarını sağlayacak dron teklifleri sunmayı amaçlıyoruz.” dedi.

İki şirket, acil müdahale ve itfaiye araçlarının dron teknolojisinden faydalanması için birlikte çalışmayı sürdürecek.

DJI_Mavic2Enterprise_lifestyle_insprection_08_rgb_72
DJI Mavic 2 Enterprise

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz