DIGI-TR Projesi mezunları için İŞKUR yetkilileri ile sektörün insan kaynakları direktörleri ve İKAMİD yetkililerine bir araya getirdi

0
21
UND
AB Projesi kapsamında Beykoz Üniversitesi tarafından yürütülen ve UND'nin paydaşı olduğu DIGI-TR Projesi kapsamında 30 Nisan 2024 tarihinde İŞKUR ve sektör temsilcileri, İKAMİD ve Beykoz Üniversitesi proje sorumluları UND AKADEMİ tarafından düzenlenen toplantıda biraya geldi.

AB Projesi kapsamında Beykoz Üniversitesi tarafından yürütülen ve UND‘nin paydaşı olduğu DIGI-TR Projesi kapsamında 30 Nisan 2024 tarihinde İŞKUR ve sektör temsilcileri, İKAMİD ve Beykoz Üniversitesi proje sorumluları UND Akademi tarafından düzenlenen toplantıda biraya geldi.

Gerçekleşen toplantıda yeni mezun 35 gencin lojistik sektöründe istihdamının sağlanması ile Beykoz Üniversitesi proje sorumlusu eğitmenlerin projeyi ve projede 10 hafta boyunca aktardıkları eğitimleri kısaca paylaştılar.

Mezunlara lojistik sektöründe istihdam edilmeleri için 4 ay boyunca mentorluk yapacağını belirten İŞKUR Yetkilisi Fevzi Uçkan gençlere iş arayışında yönlendirme yaparken mesleğin gerektirdiği yetkinlikleri bilmenin çok önemli olduğunu vurguladı.

Sektör İK direktörleri adına Mars Lojistik İK Direktörü Nihal Kansu, ALIŞAN Lojistik İK Direktörü Oktay Şahin ve İnsan Kaynakları Mesleki İşbirliği Derneği (İKAMİD) Danışma Kurulu Üyesi Gülşahiden Durucan İŞKUR yetkililerine “Lojistik sektöründeki farklı departmanlar, bu departmanların insan kaynağında aranan yetkinlikler ve departmanlarda işe alımlarda gerçekleştirilen mülakatlar” hakkında bilgiler paylaştılar.

İŞKUR Yetkilisi Fevzi Uçkan, genç mezunlara kişilik envanterlerinin yapıldığını belirterek, kişilik envanterlerine uygun alanlara yönlendirilmelerinin sektörde kalıcı insan kaynağı sağladığını vurguladı.

Genç mezunlara 4 ay mentorluk sağlayarak lojistik sektöründe istenen yetkinliklere göre, yönlendirme yapacaklarını ve mülakatlara hazırlayacaklarını belirtti. İşe yerleştirdikleri personelleri uzun yıllar boyunca gelişimleri devam ederek sektörde görmek istediklerini ekleyerek, hem sektör hem çalışan memnuniyetinin karşılıklı sağlaması adına ön çalışmaların ve istenen yetkinliklere göre verilen eğitimin çok önemli olduğunu vurguladı.

Üniversite, İŞKUR, sektör temsilcileri ve İKAMİD olarak tüm paydaşların büyük katkı sağladığı toplantıda sektörün çatı kuruluşu olan UND tarafından bir araya getirildikleri için büyük mutluluk duyduklarını belirttiler.

İŞKUR lojistik sektörüne özel benzer projeler kapsamında UND ile birlikte hareket etmek istediklerini belirterek gençlerin istihdamını Lojistik sektörünün ihtiyacı olan yetişmiş insan kaynağı ile buluşturabileceklerini belirtti.

Toplantıya UND Akademi F. Seda Gültekin, İŞKUR İş ve Meslek Danışmanı Fevzi Uçkan, İKAMİD Danışma Kurulu Üyesi Gülşahiden Durucan, Alışan Lojistik İK direktörü Oktay Şahin, Mars Lojistik İK Direktörü Nihal Kansu, Prof. Dr. Ezgi Uzel Aydınocak (Enstitü Başkanı), Beykoz Lojistik Meslek Yüksek Okulu (BLMYO) Lojistik Program Başkanı Dr. Duygu Yaman ve Lojistik Programı Öğr. Gör. Başak Kuru katılım sağladı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz