Daimler Trucks, Hindistan’da aşı taşımacılığı için BharatBenz soğutuculu kamyonu tanıttı

0
431
bharatbenz_001
Daimler Hindistan Ticari Araçlar (DICV), COVID-19 aşılarının güvenli bir şekilde taşınması için tasarlanmış özel bir soğutuculu kamyon olan BharatBenz 'BSafe Express'i tanıttı.
Renault Trucks

Daimler Hindistan Ticari Araçlar (DICV), COVID-19 aşılarının güvenli bir şekilde taşınması için tasarlanmış özel bir soğutuculu kamyon olan BharatBenz ‘BSafe Express‘i tanıttı. Son teknoloji bağlantılılık ile donatılan BSafe Express, aşıların sıcaklığının ve dengesinin teslimatın tüm aşamalarında doğru bir şekilde izlenmesini ve idame ettirilmesini sağlayan yeni geliştirilmiş soğutucu ünitelerini kullanıyor. Soğutucu, BharatBenz 2823R ağır hizmet şasisine takılıyor.

Daimler Hindistan Ticari Araçlar Genel Müdürü ve CEO’su Satyakam Arya, Hindistan’ın başkenti Delhi’deki kamyon tanıtımında şunları söyledi: “Güçlü, güvenilir bir şasinin hafif, yalıtımlı bir soğutucu ve son teknoloji bağlantılılık ile birleşimi, BharatBenz’in ‘BSafe Express’ini Hindistan’ın soğuk zincir altyapı sorunu için mükemmel bir çözüm haline getiriyor. Bu kamyonla aşıları en ücra yerlere bile mükemmel koşullarda ulaştırarak 1,3 milyardan fazla insana normale dönme ümidi aşılayabileceğiz.

bharatbenz_003
Soğutuculu kasa, otomotiv sistem çözümleri sağlayıcısı Motherson Group tarafından tedarik ediliyor. Camla Güçlendirilmiş Plastik (GRP), XPS Köpük ve ürünün güçlü, suya dayanıklı ve paslanmaz olmasının yanı sıra hafif ve yüksek seviyede yalıtımlı olmasını sağlayan diğer özenle seçilmiş malzemelerden üretiliyor.

Hindistan, Temmuz 2021’e kadar 300 milyon kişiyi aşılamayı hedefleyen korona aşılama kampanyasını kısa süre önce başlattı. BharatBenz BSafe Express, ülkenin COVID’i mümkün olan en kısa sürede kontrol altına alma hedefine katkıda bulunma çabalarında Hintli lojistik şirketlerine bir çözüm sunuyor. Bu dünyanın en kalabalık ikinci ülkesinde büyük bir meydan okuma.

Soğutuculu konteyner ve dijital çözümler, aşıların Hindistan genelinde hızlı ve güvenli bir şekilde taşınmasını sağlayacak

Soğutuculu kasa, otomotiv sistem çözümleri sağlayıcısı Motherson Group tarafından tedarik ediliyor. Camla Güçlendirilmiş Plastik (GRP), XPS Köpük ve ürünün güçlü, suya dayanıklı ve paslanmaz olmasının yanı sıra hafif ve yüksek seviyede yalıtımlı olmasını sağlayan diğer özenle seçilmiş malzemelerden üretiliyor. Kasanın yerel olarak 96 saat gibi kısa bir sürede üretilebilmesi, onu, teslim edilmesi üç veya daha fazla hafta sürebilen geleneksel ürünlerden çok daha pratik bir çözüm haline getiriyor.

bharatbenz_002
Son teknoloji bağlantılılık ile donatılan BSafe Express, aşıların sıcaklığının ve dengesinin teslimatın tüm aşamalarında doğru bir şekilde izlenmesini ve idame ettirilmesini sağlayan yeni geliştirilmiş soğutucu ünitelerini kullanıyor.

Kasanın içine bütünleştirilen IoT duyargalar ile filo yöneticileri ısıyı, nemi, darbeyi, eğimi ve herhangi bir dış müdahaleyi takip edebiliyorlar. Ayrıca sıcaklığı gerektiği gibi ayarlayabiliyor ve bir sorun meydana gelirse alarmı çalıştırabiliyorlar. Bu, araçtaki tüm stokların QR Kod takibi ile bütünleşiyor, böylece kullanıcılar her paketin konumunu, durumunu ve geçmişini kontrol edebiliyor. BharatBenz’in ‘Truckonnect’ telematik platformuyla eşleştirilen BSafe Express, aşı dağıtıcılarına hem aracın hem de onun değerli yükünün gerçek zamanlı takibi ile mutlak gönül rahatlığı sunuyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz