Çukurova Savunma, IDEF 2021’de iki yeni ürün tanıtıyor

0
478
cukurova-defence-2
Çukurova Savunma, IDEF 2021’de Zırhlı Hızlı Kazıcı-Yükleyici BHL-z ve 8/9 Tonluk 4x4 Çok Amaçlı Tekerlekli Şasi Platformu'nu tanıtacak.

Zırhlı Hızlı Kazıcı-Yükleyici BHL-z ve 8/9 Tonluk 4×4 Çok Amaçlı Tekerlekli Şasi Platformu çözümleriyle hem yurtiçinde hem de yurtdışında silahlı kuvvetlerin ve güvenlik güçlerinin ihtiyaçlarını karşılayan Çukurova Savunma, IDEF 2021’de, iki yeni ürününün tanıtımını yapacak. Bunlardan ilki Zırhlı Hızlı Kazıcı-Yükleyici BHL-z; ikincisi ise 8/9 Tonluk 4×4 Çok Amaçlı Tekerlekli Şasi Platformu. Firma, bir diğer şasi platformu olan 14 tonluk 4×4 şasini de IDEF 2021 ziyaretçilerinin ilgisine sunuyor. Çukurova Savunma, IDEF ziyaretçilerini, açık alanda bulunan A-107 numaralı standında ağırlayacak.

Operasyon sahasının iş makinası BHL-z

16 ton sınıfında, 4x4x4 (4 tekeri de tahrikli ve her iki aksta dönüş sistemine sahip) bir araç olan BHL-z, saha operasyonlarında fark yaratan bir dizi teknik özelliğe sahip. Bunlar arasında 220 beygir gücünde motor, 6/3 vites Ergo-Powershift elektronik şanzıman, 77 km/sa azami hız, HPSS süspansiyon, patlak-gider lastikler, BR7 balistik koruma seviyesi ve STANAG 4569 2a/2b (simülasyon) mayın koruması yer alıyor. Bu özellikleri sayesinde BHL-z, yüksek tehdit seviyesine sahip operasyon alanlarında, hem yüksek koruma sağlıyor hem de görevini, güvenilir bir şekilde yerine getirerek ihtiyaçları karşılıyor. Kullanıcılar, diğer iş makinalarının yetersiz kaldığı anlarda, BHL-z’ye güvenebileceklerini biliyor. BHL-z, rekabetin önünde yer alan standart özelliklerinin yanı sıra bir dizi opsiyonel özellik ile son kullanıcıların farklı ihtiyaçlarını karşılayabiliyor. Opsiyonel özellikler arasında; kameralar, muhabere donanımı, otomatik yangın söndürme sistemi, merkezi yağlama, karbon filtreler ve uzaktan kontrol başta olmak üzere bir dizi kabiliyet yer alıyor.

cukurova-BACKHOELOADER-3
16 ton sınıfında, 4x4x4 (4 tekeri de tahrikli ve her iki aksta dönüş sistemine sahip) bir araç olan BHL-z, saha operasyonlarında fark yaratan bir dizi teknik özelliğe sahip.

Yenilikçi araçların tekerlekli sasi platformu

Farklı üstyapılarla birleştiğinde, silahlı kuvvetler ve güvenlik güçleri için etkin çözümler oluşturulmasını sağlayan şasi platformları da geliştiren Çukurova Savunma, yeni 8/9 tonluk 4×4 şasini, ilk defa IDEF 2021’de sergileyecek. Bu yeni şasi; 250 beygir gücüne sahip motoru, 6 ileri vitesli tam otomatik şanzımanı, saatte 120 km’lik azami hızı ve yüzde 60 eğim tırmanma kabiliyetini, askeri standartlarla uyumlu bir şekilde bir araya getiriyor. Yaklaşma ve uzaklaşma açıları ve 700 mm’ye kadar derin sulardan geçme kabiliyeti ile taktik sahadaki engelleri aşarak yoluna kesintisiz devam edebilen bu şasi ile Çukurova Savunma, diğer 4×4 platform şasilerine göre önemli bir hareket kabiliyeti artışı sağlamayı hedefliyor.

cukurova-defence-8-9-ton-4x4-TTA-2
Çukurova Savunma, yeni 8/9 tonluk 4×4 şasini, ilk defa IDEF 2021’de sergileyecek.

Önümüzdeki dönemin önde gelen oyuncusu

Çukurova Savunma Genel Müdür Yardımcısı Hüseyin Darıcı, IDEF 2021 katılımları ile ilgili şunları söyledi: “Çukurova Savunma, faaliyet alanlarında, önümüzdeki dönemin önde gelen oyuncusu olmayı hedefliyor. IDEF 2021, bu hedefe yönelik attığımız adımlardan biri olacak. Fuarda ilk defa sergileyeceğimiz Zırhlı Hızlı Kazıcı-Yükleyici BHL-z ve 8/9 Tonluk 4×4 Çok Amaçlı Tekerlekli Şasi Platformu çözümlerimiz, alanlarının öncü ürünleri arasında yer alıyor. Bu ürünlerimizin, hem Türkiye’de hem de dünya genelinde birçok son kullanıcının tercihi olacağına inancımız tam. 8 ila 18 ton arası platformlar için kullanıma uygun 4×4 çok amaçlı şasi çözümlerimiz olduğu gibi kullanıcıların ihtiyaçları doğrultusunda, 6×6 ve 8×8 çok amaçlı şasiler konusunda da çözüm sunabiliyoruz. Tüm fuar katılımcılarını, yenilikçi ürünlerimizi yakından inceleyebilmeleri için standımıza davet ediyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz