Coşkunöz Holding Tersine Mentorluk Programı’nda ilk dönem tamamlandı

0
498
Bir-Nevi-Kapanis
Coşkunöz Holding'in tersine mentorluk programının ilk dönemi tamamlandı.

Coşkunöz Holding’in yeni nesil çalışanlar ile yöneticiler arasındaki bilgi paylaşımını ve sinerjiyi artırmayı hedefleyen tersine mentorluk programı ‘Bir Nevi’nin ilk dönemi, düzenlenen toplantı ile sona erdi. Podyum Sanat Mahal’de düzenlenen etkinliğin Serbest Sahne bölümünde, mentorluk programına dahil olanlar yaşadıkları deneyimleri paylaşırken, gerçekleştirilen çalıştayda ise dokuz ay süren programın değerlendirilmesi yapıldı. Coşkunöz Holding CEO’su A. Erdem Acay, projenin kuşaklar arası sinerjinin ve holding içindeki verimliliğin artmasını sağladığını söyledi

Coskunoz-Holding-CEO'su-A.-Erdem-Acay---Bir-Nevi-Kapanış-Toplantısı
Coşkunöz Holding CEO’su A. Erdem Acay, projenin kuşaklar arası sinerjinin ve holding içindeki verimliliğin artmasını sağladığını söyledi

Z kuşağının iş hayatına katılmasıyla birlikte günümüzde dört kuşak bir arada çalışmaya başladı. Bu durum, iş hayatından beklentileri arasında ciddi farklılıklar bulunan kuşakların birbirleriyle uyum içinde çalışmalarını sağlamayı, şirketlerin önemli gündem maddelerinden biri haline geldi. Öğrenmeye açık olma anlayışını ve bilgi paylaşımını şirket kültürüne entegre eden Türkiye’nin öncü sanayi kuruluşlarından Coşkunöz Holding, bu kapsamda geçen yıl yeni nesil çalışanlar ile yöneticileri buluşturan tersine mentorluk programı ‘Bir Nevi’yi başlatmıştı. 2015 – 2018 yılları arasında Coşkunöz ailesine katılan 30 yaş ve altı beyaz yaka çalışanların üst düzey yöneticilere mentorluk verdiği programın ilk dönemi, 21 Ocak 2020 tarihinde Podyum Sanat Mahal’de düzenlenen bir kapanış toplantısı ile son buldu.

Deneyimler Serbest Sahne’de paylaşıldı

Tersine mentorluk programının ilk dönemine 31 genç mentor ile genel müdürler, genel müdür yardımcıları ve direktörlerden oluşan 15 menti katıldı. Programa dahil olanlar, bu süreçte yaşadıkları deneyimleri kapanış toplantısı etkinliğinin ‘Serbest Sahne’ bölümünde paylaştı. Genç çalışanlar, yöneticilerine danışmanlık yapmayı sıra dışı bir deneyim olarak tanımlarken deneyimli yöneticiler ise özellikle dijital dönüşüm ekseninde değişen dünyaya hızla adapte olan genç çalışanların donanımları ve enerjilerinin kendilerine önemli katkılar sağladığını vurguladı.

Bir-Nevi-Kapanis-Toplantisi
Programa dahil olanlar, programda yaşadıkları deneyimleri kapanış toplantısı etkinliğinin ‘Serbest Sahne’ bölümünde paylaştı.

Kuşaklar arası sinerji arttı

Etkinliğin ikinci bölümünde, Nilsen Özbarlas ve Deniz Kanat’ın moderatörlüğünde bir çalıştay düzenlendi. Dokuz aylık sürecin hep birlikte değerlendirildiği bölümde, deneyimlerin eş zamanlı paylaşılmasının kuşaklar arasındaki sinerjiyi artırdığına dikkat çekildi.

Bir Nevi’de harika şeyler olmaya devam edecek

Programın son bölümünde ise kapanış konuşmaları gerçekleştirildi. ‘Bir Nevi’ tersine mentorluk programının ilk dönemini değerlendiren Coşkunöz Holding CEO’su A. Erdem Acay,Coşkunöz Holding olarak odağımıza her zaman insanı alıyor, başarılı sonuçların ancak mutlu çalışanlar ile elde edilebileceğine inanıyoruz. Bu doğrultuda çalışma arkadaşlarımızın kendilerini rahatça ifade ettikleri, keyifli ve huzurlu bir çalışma ortamı yaratmaya büyük önem veriyoruz. Bu ortamı yaratmada en önemli etkenlerden biri de çalışanlarımızın kendi aralarında doğru ve sağlıklı bir iletişim kurmaları, birbirilerini besleyebilmeleri. Çünkü biliyoruz ve inanıyoruz ki, her şeyin başı iletişim. Asıl mesele, birbirimizi dinlemek ve anlamak. Diğer yandan günümüz dünyası artık çok hızlı ve bu hıza uyum sağlamak çok önemli. İşte biz de tersine mentorluk programımızla yeniliklerin en iştahlı takipçileri olan gençler ile deneyimleriyle fark yaratan yöneticilerimizi bir araya getirdik ve çok başarılı sonuçlar aldık. Bu programı hayata geçiren İnsan Kaynakları bölümümüze teşekkür ediyorum, hepimize ilham verdiler. Yıl içinde başlatacağımız ikinci dönemde de tıpkı ilk dönem gibi harika şeyler olmaya devam edecek.” dedi.

İşte Bir Nevi’nin ilk döneminde gündeme gelen 8 madde!

1- Yeni neslin tercih ettiği iş yapış modeli

2- Yeni neslin iş yerinin fiziksel/psikolojik ortamından beklentileri

3- İşveren markası oluşturma ve bunu sürdürme stratejileri

4- Dijital dönüşüm

5- Sürdürülebilirlik stratejileri

6- Yönetici ve çalışan arasındaki iletişimi/paylaşımı artırmak adına atılabilecek adımlar

7- Şirkette iyileştirilmesi gerektiği düşünülen yönler

8-2025’te dünyada ve sektörde yaşanacaklar ile gelişmelerin Coşkunöz Holding’e etkileri

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here