Continental’in çözüm ortakları arasına Seyir Mobil de katıldı

1
314
ContiPressureCheck, lastiğe yerleştirilen bir duyarga ile lastikle ilgili anlık bilgi sunuyor.

ContiPressureCheck sistemi ile filoların hayatını kolaylaştıran Continental, Seyir Mobil işbirliği ile avantajlar sunmaya devam ediyor.

Nakliye ve lojistik sektöründeki firmalara araçlarının lastik hava basıncı ve lastik sıcaklıklarını takip olanağı sunan ve Türkiye’de bir ilk olan ContiPressureCheck sistemi Seyir Mobil aracılığı ile anlık raporlanabilecek. Böylece filoların işletim maliyeti azalacak.

Dünyanın en büyük uluslararası lastik ve orijinal ekipman tedarikçilerinden Continental’in Türkiye’deki ilk çözüm ortağı, Türkiye’nin önde gelen teknoloji şirketlerinden biri olan Seyir Mobil oldu. Bu işbirliği ile lastik basıncını ve sıcaklığını anlık olarak takip ederek, sürücüye ve filo merkezine bildiren ContiPressureCheck, Seyir Mobil aracılığı ile sunulan raporlar sayesinde filoların işini kolaylaştıracak.

Continental’in lastik basınç izleme sistemi olan ContiPressureCheck, araç lastiklerinde oluşan basınç ve sıcaklık farklılığını anlık olarak sesli ve görsel olarak sürücüye aktarıyor. Sürücüyle eş zamanlı olarak uyarılan Seyir Mobil sistemi ise bu bilgilerin raporlamasını oluşturarak, hem anlık hem de geçmişe yönelik inceleme yapma fırsatı sunuyor. Filolalar, bu bildirimler ve raporlamalar sayesinde olası lastik kayıplarının, buna bağlı kazaların ve gereksiz yakıt sarfiyatının da önüne geçmiş oluyor.

ContiPressureCheck tüm araçlarla uyumlu

Yerli sermaye, yerli Ar-Ge ve yerli üretimiyle Türkiye’nin önemli teknoloji şirketleri arasında yer alan Seyir Mobil, 81 ildeki bayileri ve satış temsilcileriyle hizmet veriyor. Kocaeli bilişim vadisinde bulunan 15 kişilik Ar-Ge ekibi ile birlikte entegrasyon projelerini yürüten Seyir Mobil aracılığı ile ContiPressureCheck entegrasyonu tüm araçlara kolayca yapılabilecek. Lastiğin içine monte edilen ve lastik değiştiğinde de yeni lastiğe kolayca takılabilen duyarga ile ContiPressureCheck, işletme maliyetlerinin azalmasına yardımcı olarak, hem yakıt verimliliğini artırıyor hem de lastik kaynaklı yolda kalma riskini ortadan kaldırıyor. ContiPressureCheck, lastik nedeniyle olası kaza risklerini de en aza indiderek, iş sağlığı ve güvenliği konusunda da firmalara yardımcı oluyor.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here