Continental WinterContact TS 870 P, Tyre Reviews kış lastiği testini başarıyla geçti

0
164
Continental WinterContact TS870P
Continental’in sunduğu WinterContact TS 870 P kış lastiği, Alman ticaret dergisi Tyre Reviews tarafından gerçekleştirilen testleri başarıyla geçti.

Premium lastik üreticisi ve teknoloji şirketi Continental’in sunduğu WinterContact TS 870 P, İngiliz ticaret dergisi Tyre Reviews tarafından gerçekleştirilen 2023-2024 Ultra Yüksek Performanslı Kış Lastiği testinde ilk sıraya yerleşti. Derginin editör ekibi, tanınmış Alman ve İsveç üreticilerin 6 lastik modelini 255/40 R19 ebat lastiklerin kullanıldığı bir Ford Mustang araçla test etti. Continental Wintercontact TS 870 P, düşük yuvarlanma direnci ve aşınma özellikleri sayesinde özellikle ıslak ve karlı zeminde sergilediği güçlü performansıyla jüriyi etkiledi.

Güçlü motora sahip daha büyük otomobil ve SUV araçlara hitap eden WinterContact TS 870 P, kuru ve ıslak kış yollarında güvenli sürüş özellikleri sunuyor. Continental markasının diğer tüm lastikleri gibi WinterContact TS 870 ve TS 870 P, elektrikli, hibrit ve içten yanmalı motorlu otomobiller ve SUV araçlar için uygun. 16 -22 inç aralığındaki her iki modelin de yanağında EV uyumlu işareti bulunuyor.

Continental’in bir diğer en yeni kış lastiği olan WinterContact TS 870, mini ve orta sınıfa kadar olan otomobiller için geliştirildi. Daha spor, kompakt otomobiller de Continental’in kış lastiği ile güvenle soğuk havaların üstesinden gelebiliyor. Geniş ürün yelpazesi, 14 -18 inç aralığında jant koruma oluklu ve daha yüksek yük taşıma kapasitesini gösterir XL işaretli lastikleri içeriyor.

Continental kış lastiklerinin uluslararası basın testlerindeki başarılı performansını, Tyre Reviews UHP kış lastiği testinden elde ettiği galibiyeti izledi. WinterContact TS 870 P, bu yıl Alman dergisi Sport Auto tarafından “çok iyi” ve Auto Bild tarafından “örnek” olarak değerlendirildi. WinterContact TS 870 kısa süre önce İngiliz ticaret dergisi Auto Express’in 2023 kış lastiği testinin yanı sıra ADAC, Avusturya ÖAMTC ve İsviçre TCS kış lastiği testlerinin de galibi olmuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz