Continental kış lastiği, üçüncü kez test şampiyonu oldu

1
696
ContiWinterContactTS860

Continental, 2017- 2018 arasında 20’den fazla bağımsız kış lastiği testinde rakiplerini tek başına geride bırakarak lastikte ‘favori’ olduğunu kanıtladı. Continental’in zorlu kış koşullarında en yüksek fren performansı ve güvenlik sunan WinterContact TS 860 kış lastiği, yapılan testlerde üçüncü kez test şampiyonu oldu.

Continental’in kış lastiği ürün yelpazesi, son bir yılda ADAC, Auto Motor Sport, AutoBild, Auto Express gibi Almanya ve dünyanın önde gelen yayınlarının bağımsız testlerinden geçer not alarak rakiplerini geride bıraktı. Son iki yılda tüm bağımsız testlerin yüzde 80’inden fazlasında en çok önerilen lastik markası olan Continental, tek ürün sınıfında tüm rakiplerini geride bırakarak ödüllü kış lastiği WinterContact TS 860 ile, tüm zorlu hava koşullarında yüksek yol tutuşu, fren mesafesi ve kaymadan viraj alabilmesiyle en güvenilir lastik olduğunu bir kez daha kanıtladı. Continental’in zorlu koşullar için özel olarak geliştirdiği WinterContact TS 860, 2016’da piyasaya çıkmasına rağmen, son olarak Continental lastiklerini performans, kalite, güvenlik ve görünüş açısından değerlendiren Auto Express kış lastiği testlerinde üç yıldır, art arda birincilik kazandı.

Auto Express, Continental WinterContact TS 860 lastiklerinin ödüllü performansı hakkında şunları söyledi: “Neredeyse İngiltere’nin kış koşulları için tasarlanmış WinterContact TS 860, arka arkaya üçüncü kez zafer kazandı. Continental, ıslak zeminde frenleme ve yol tutuşu konusunda örnek bir performans sergilerken, virajlarda etkileyici çekiş gücüyle pistte dikkatleri çekti. Bir lastiğin testlerimizden üç kez galip gelmesi nadir bir durumdur; ancak Continental TS 860 tam da bunu yaparak, tüm hava koşullarında en iyi sonuçları bir araya getirdi.”

Continental İletişim ve Otomotiv Ortaklığı Yöneticisi Mark Griffiths ise şunları söyledi: “Yeni bir lastik testi galibiyetiyle Continental WinterContact TS 860, ürünlerimizin olağanüstü performansını ortaya koymaya devam ediyor. 2018 yılında yaz ve kış lastiği testleriyle devam eden bu başarı, Continental‘in VisionZero/Sıfır Kaza girişiminin bir parçası olarak sürücü güvenliğini artırma yönündeki kararlılığının mükemmel bir göstergesidir. Hava koşulları ne olursa olsun Continental, sürücülerin yol güvenliğini sağlamak için en iyi seçenek olduğunu kanıtlamıştır.”

Continental Türkiye Binek Lastikleri Satış Müdürü Mehmet Akay, Continental olarak saygın yayınların bağımsız testlerinden elde ettiğimiz bu mükemmel test sonuçlarından çok memnunuz. En zor yol ve hava koşullarında dahi en güvenilir lastik markası olmamız, ileride en yüksek teknolojiyle çözümler geliştirmek adına bizim için inanılmaz bir motivasyon sağlıyor.değerlendirmesinde bulundu.

ContiWinterContact TS 860

Özel sırt tasarımı ve kauçuk bileşimi ile performans artışı sağlayan ContiWinterContact TS 860, güvenli sürüş özelliğiyle zorlu hava koşullarında esnekliğini koruyarak, frenleme kabiliyetini ıslak, buzlu ve karla kaplı yollara güvenle aktarıyor. Continental’in alanında uzman mühendisleri tarafından, kompakt ve orta büyüklükte araçlara yönelik geliştirilen ContiWinterContact TS 860, ıslak kış yollarında fren yapıldığında Continental’in bir önceki modeli olan ContiWinterContact TS 850’nin deseninden yüzde 5 oranında daha iyi performans sergiliyor. Continental tarafından geliştirilen buzlu yolda fren teknolojisi (Liquid Layer Drainage) ise buzlu yolda lastiğin temas yüzeyini sürekli olarak sudan arındırmaya yardımcı oluyor ve su tahliyesine olanak sağlayarak buzlu ve donmuş yollarda fren performansını artırıyor. WinterContact TS 860, Snow Curve+ teknolojisi sayesinde de lastiğin karla kaplı yollarla kenetlenmesini güçlendiriyor. Bu teknoloji, tüm lastik profili üzerinde bini aşan noktada karı sıkıştırarak, toplamda ve özellikle viraj alma esnasında daha iyi kavrama sağlıyor.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here