Citroën’den yol tutmasını önleyen gözlük

0
595

Citroën, uzun yolculuklardaki yol tutması sorununa yaratıcı bir çözüm sunuyor. Sabırsızlıkla beklenen yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte yaz tatilleri için de seyahatler başladı. Yolculuk sırasında akıllı telefon ve tabletlerle ilgilenen kişilerin kabusu olan yol tutması sorunu Citroën’in SEETROËN adını verdiği gözlükle tarihe karışıyor.

Advanced Comfort programıyla otomobil konforunda yaratıcı icatlara imza atan Citroën, SEETROËN adını verdiği gözlük ile yol tutması sorununu ortadan kaldırarak konfor alanında yeni bir çözüm daha sunuyor. Her üç kişiden birinin yaşamı boyunca en az bir kez yol tutması sorunu yaşadığı biliniyor. Avrupa’da ise 30 milyondan fazla kişinin bu sorunu kronik olarak yaşadığı kayıtlara geçmiş.

Denizciler için geliştirilen bir çözümden yola çıkan Citroën, SEETROËN  gözlükleriyle otomobil, otobüs veya trenle seyahat edenlerin yol tutması sorununu ortadan kaldırıyor.

  • SEETROËN gözlükleri Boarding Ring teknolojisini kullanıyor. Patentli bu teknoloji sayesinde  yol tutması sorunu yüzde 95 oranında ortadan kalkıyor.
  • Gözlüğü çevreleyen sıvılar hem ön tarafta hem de yan taraflarda yer alıyor. Bu sıvılar sayesinde ufuk çizgisi yeniden yaratılıyor ve bulantı sorununun önüne geçiliyor.
  • SEETROËN gözlüklerinin tasarımı için Citroën, Paris’te yer alan kolektif bir tasarım stüdyosu olan 5.5 ile çalıştı. Gözlük, Citroën’in konfor felsefesine uygun olması için yüksek teknolojili yumuşak dokunuşlu beyaz plastik malzemeden üretildi.

SEETROËN tam olarak nasıl çalışıyor?

  • Kullanıcılar yol tutma belirtisini hisseder hissetmez gözlükleri takmalı.
  • Kullanıma başladıktan 10 – 12 dakika sonra SEETROËN zihnin iç kulak tarafından algılanan hareketle yeniden senkronize olmasını sağlıyor. Bu sayede gözlüğü takanlar bir akıllı telefon veya kitap gibi sabit bir nesneyle ilgilenebiliyorlar.
  • Belirtiler ortadan kalktıktan sonra kullanıcılar gözlüklerini çıkarabilirler.

Camsız olarak tasarlanan SEETROËN tüm aile tarafından rahatlıkla kullanılabiliyor. Ayrıca numaralı gözlük kullananlar için de kullanıma uygun.

SEETROËN gözlüklerini markanın lifestyle mağazası olan lifestyle.citroen.com adresinden satın almak mümkün.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here