Citroën C5 Aircross Avrupa’da “Yılın Otomobili” finalisti oldu

0
1325
Renault Trucks

Citroën’in amiral gemisi görevini üstlenecek olan yeni nesil SUV C5 Aircross, Avrupa’da “Yılın Otomobili 2019” değerlendirmesinde (Car of the Year – COTY 2019) 38 otomobil arasından 7 finalist arasında yer aldı. COTY 2019 kazananı 4 Mart 2019 tarihinde Cenevre Otomobil Fuarı öncesinde açıklanacak.

Citroën’in C3 Aircross ile başlattığı SUV hareketinin en yeni temsilcisi C5 Aircross, 1964 yılından günümüze, aralıksız olarak Avrupa’da Yılın Otomobili’ni seçen COTY’nin 23 Avrupa ülkesindeki 60 otomobil gazetecisinin 38 otomobil arasından finale bıraktığı 7 otomobilden biri oldu. COTY’yi kazanmak için fiyat-kalite endeksi, tasarım, konfor, güvenlik, teknoloji ve çevreci performans konularında lider özellikler göstermesi gerekiyor.

COTY 2019 finallerine katılmaya hak kazanan Citroën C5 Aircross, tasarım için pratiklikten taviz vermek istemeyen müşterilerin beklentilerini gözeterek tasarlandı. Küresel otomobil satışlarının dörtte birini oluşturan ve her geçen gün büyüyen SUV sınıfının en güçlü oyuncularından birisi olmaya aday olan C5 Aircross, göz alıcı tasarımının yanında yüksek konforuyla da rekabette bir adım öne çıkıyor.

Citroën’in yeni SUV’u C5 Aircross benzersiz, enerjik ve kendinden emin tasarımıyla dikkatleri üzerine çekiyor. C5 Aircross; 4.50 metrelik uzunluğu, otomobile güçlü bir hava katan Airbump’ları, 230 mm’lik sınıfının en iyisi yerden yüksekliği ve dikkat çekici tavan çıtalarıyla SUV sınıfında farkını ortaya koyuyor. C5 Aircross, kişiselleştirilebilir tamamen dijital gösterge paneli, insanı saran yüksek konforlu koltukları, yola hâkim olma hissi veren yüksek oturma konumu ve özenle seçilmiş malzemeleri sayesinde içine girer girmez güvenlik ve kalite hissi veriyor.

Citroën Advanced Comfort programı kapsamında üretilen C5 Aircross, sağladığı konfor ile fark yaratıyor. C5 Aircross’ta sunulan Progressive Hydraulic Cushions (Kademeli Hidrolik Destekli Süspansiyon) süspansiyon sistemi ve Advanced Comfort koltuklar yol bozukluklarını kabin dışında tutma ve benzersiz sürüş konforu sağlama konusunda rakip tanımayan kabiliyete sahip. Bu özellikler sayesinde C5 Aircross’la “uçan halı konforunda” seyahat deneyimi sunuluyor.

COTY – Car of the Year 2019’un kazananı, 4 Mart 2019 tarihinde Cenevre Otomobil Fuarı öncesinde açıklanacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz