CHEP’ten yeniden kullanılabilir plastik kasa

0
23
CHEP-Engin-Gokgoz
CHEP Türkiye Otomotiv Avrupa Bölgesi Kilit Müşteriler Lideri Engin Gökgöz

Tedarik zincirinde karton kutu kullanımı tüm dünyada her geçen gün giderek azalırken, işletmeler de verimliliklerini artıracak alternatif çözümlere yöneliyor. Paylaşıma ve yeniden kullanıma dayalı iş modeli ile otomotiv tedarik zincirine özel çözümler sunan CHEP, yeniden kullanılabilir plastik kasaları (KLT) sayesinde işletmelerin satın alma maliyetlerini düşürüyor. Depolama, ürün koruma, güvenlik gibi birçok kriteri üstün performansla karşılayan CHEP KLT’leri, artan verimlilik sayesinde müşterilerin pazarda rekabet avantajını da artırıyor. 

Karton kutulara kıyasla defalarca kullanılabilen, darbelere karşı son derece dayanıklı ve geri dönüştürülmüş hammaddesiyle çevreye olumlu etkileri olan plastik kasalar (KLT), taşıma kapasitesini en üst seviyeye çıkararak nakliye birim maliyetlerini azaltıyor. Ergonomik tutma kısımları ve çıkıntılarla güçlendirilen dış yüzeyiyle güvenli bir istifleme sunan KLT’ler, ürünlerin hasar görmesini engelliyor. Otomasyon sistemlerine uygun yapısıyla üretim hattı taşıma operasyonlarını da hızlandıran kasalar, kulanım sonrası kolayca istiflenerek depolama ve taşıma giderlerini düşürüyor.

Tedarik zincirinde plastik kasaların kullanımı üretim kayıplarını engelliyor

Globalde 45 yıldır otomotiv sektörüne hizmet verdiklerini belirten CHEP Türkiye Otomotiv Avrupa Bölgesi Kilit Müşteriler Lideri Engin Gökgöz, “Bugün endüstriyel parça taşımacılığında karton kutu gibi tek kullanımlık ekipmanların yer alması tüm tedarik zincirinde ciddi üretim kayıplarına yol açıyor. CHEP olarak, sahip olduğumuz ağ ve bilgi birikimi doğrultusunda tedarik zincirinin her aşamasında hem ana sanayi otomotiv üreticileri hem de tedarikçilerin esnekliklerini ve verimliliğini artırıyoruz. Avrupa standartlarındaki katlanabilir plastik kasa çözümlerimizin yanı sıra koruyucu iç profil ve aksesuarlarımızla da iş ortaklarımıza hizmet veriyor, ürünlerin korunarak taşınmasına yardımcı oluyoruz. Kullanım sonrası çevresel atık, boş kasaları yollama gibi katma değeri olmayan ve ekstra maliyet yaratan süreçleri de ortadan kaldırarak, avantajlı bir finans modeli hazırlıyoruz. Sağladığımız model sayesinde daha az ekipmanla daha fazla ürünün etkin bir şekilde güvenle taşınmasını sağlıyoruz. Aynı zamanda uluslararası nakliyatlarda kesinti olmaması için gümrük işlemlerine destek veriyor, bu sayede parça teslimindeki gecikme ve para cezası ödeme riskini azaltıyoruz. Tedarikçilerin ürünlerini zamanında ve sağlam bir şekilde teslim etmelerini sağlayarak prestijlerini de korumalarına yardımcı oluyoruz.” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here