CHEP, “Battery in Focus” Uzman Grubu ile tedarik zinciri profesyonellerini ortak bir platformda buluşturdu

0
203
CHEP-Turkiye-Otomotiv-Avrupa-Bolgesi-Engin-Gokgoz
CHEP Türkiye Otomotiv Avrupa Bölgesi Kilit Müşteriler Lideri Engin Gökgöz
Renault Trucks

Çevresel koşullar elektrikli ve hibrit araçlara olan talebi her geçen gün artırıyor. Tedarikçi ve üreticiler ise oluşan risk faktörlerini ortadan kaldırarak bataryaları daha güvenli ve verimli bir şekilde tedarik etmek için çabalıyor. CHEP‘in küresel tedarik çözüm uzmanlarıyla bir araya gelerek kurduğu Battery in Focus Uzman Grubu, lityum-iyon bataryaların güvenli, verimli ve sürdürülebilir bir şekilde taşınması için otomotiv endüstrisinin daha hızlı hareket etmesine yardımcı oluyor. Sektörün lider ve uzmanlarının yer aldığı grup, elektrikli ve hibrit araç bataryalarının lojistiğindeki küresel standartların belirlemesinde önemli bir rol oynayacak.  

Dünya, geleneksel fosil yakıtlı araçlardan uzaklaştıkça, lityum-iyon bataryalar da otomotiv tedarik zincirindeki en kritik ve tehlikeli bileşenlerden biri oluyor. Menzil/mesafe beklentilerini karşılamak için son derece gerekli olan yüksek yoğunluktaki ağır bataryaların, değişen sıcaklık, hatalı yükleme ve darbeler karşısında ekonomik ve çevresel felaketlere yol açabilecek potansiyeli bulunuyor. Tüm bu riskler; ekstra depolama, taşıma ve paketleme gibi maliyetli yasal düzenlemeleri de beraberinde getiriyor. Bu getiriler de batarya maliyetinin yüzde 80’ini bulabiliyor. Tedarik zincirine yönelik yenilikçi ve inovatif çözümler sunan CHEP’in Battery in Focus Uzman Grubu, sektörün başarılı, hızlı, güvenli, uygun maliyetli bir şekilde kitlesel ölçekte daha sürdürülebilir araçlar üretmesini sağlayacak iş birliğinin de öncüsü oluyor.  

Sektörünün geleceğine, yine sektör liderleriyle yön vereceğiz

Konuyla ilgili açıklama yapan CHEP Türkiye Otomotiv Avrupa Bölgesi Kilit Müşteriler Lideri Engin Gökgöz, “Battery in Focus” Uzman Grubu, elektrikli ve hibrit araç bataryalarının tedarik zincirinin geleceğinde hali hazırda hayati bir rol oynuyor. Rakip oyuncular arasında bile ortaklık ve iş birliğinin gelişmesi, sektörün ne yöne evrileceğinin bir göstergesi. Böylesine önemli bir platformun oluşturulmasında CHEP’in tedarik zincirindeki konumunu değerlendirebildiğimiz için oldukça mutluyuz. Sektörün gelişimi için kesintisiz bir şekilde yeni fikirler üretip hayata geçiriyoruz. Verdiğimiz hizmet ile gümrük süreçlerini hızlandırıyor, taşınması riski olan ürünlerin tüm yasal mevzuat doğrultusunda nakliyesini gerçekleştiriyoruz. Ekipmanlarımızla otomotiv üreticilerine maddi ve zaman tasarrufu sağlarken, güvenlik gibi en önemli ihtiyaçlarına da cevap veriyoruz. Olası bir patlama ya da sızıntı durumunda maddi kayıpların yanı sıra çevresel felaketlere yol açabilecek elektrikli batarya gibi tehlikeli maddelerin taşınmasına yönelik alternatif çözümler geliştiriyoruz. Sunduğumuz ekipman çeşitliliği, takip edilebilirlik ve maliyet analizleriyle, müşterilerimizin güvenliğini ve karlılığını artırıyor, sektörün gelişimine hız kazandırıyoruz. Bu platformumuzla birlikte elektrikli araç sektörünün geleceğine, yine sektör liderleriyle yön vereceğiz.” şeklinde konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz