Busworld Türkiye İstanbul’a geri döndü

0
713
busworld-istanbul-2020-otokar
Busworld Türkiye, 5 - 7 Mart 2020 tarihleri arasında İstanbul Fuar merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Busworld International ve Türk ortağı HKF Fuarcılık tarafından düzenlenen sekizinci Busworld Türkiye, 5-7 Mart 2020 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilecek. 

İlk Busworld fuarının 1971 yılında Belçika Kortrijk‘te düzenlenmesinden bu yana otobüs endüstrisi tarafından uluslararası bir kabul gören fuar, bugün endüstrideki en eski, en büyük ve en saygın ticaret fuarı konumunda. Türkiye’de ilk kez 2007 yılında gerçekleştirilen fuar altı kez İstanbul’da düzenlendikten sonra 2018 yılında İzmir’e gitmişti. Busworld takımı, fuarın 2020 yılında İstanbul’a dönmesine karar verdi.

busworld-istanbul-2020-medya
2018 yılındaki fuara 83’ü Türkiye’den 29’u da 16 farklı ülkeden olmak üzere 112 firma katılmıştı. Fuarı 107 ülkeden 10 bin 40 profesyonel ziyaretçi ve 39 medya ortağı gezmişti.

Katılımcılar

2018 yılındaki fuara 83’ü Türkiye’den 29’u da 16 farklı ülkeden olmak üzere 112 firma katılmıştı. Fuarı 107 ülkeden 10 bin 40 profesyonel ziyaretçi ve 39 medya ortağı gezmişti.

Şu ana kadar fuara 114 firma katılacağını açıkladı. Otobüs ve midibüs üreticileri Anadolu Isuzu, Karsan, Otokar, Bur-Can, Can Can, Erduman ve Karadağ, en yeni ünlerini 6 bin 868 metrekarelik bir alanda sergileyecekler.  

Isuzu, fuarda Citiport 18, Citiport 12 CNG, Novociti Volt, Novo Lux ve Turquoise modellerini sergilerken, sıfır yayımlı araçlara odaklanan Karsan, altı metrelik elektrikli minibüsü Jest Electric’i ve sekiz metrelik kentiçi otobüsü Atak Electric’i tanıtacak.

Fuarada Türkiye, Çin, Almanya, İtalya, Portekiz, İpanya, İsveç ve Tayvan’dan 40 yeni katılımcı yer alacak. Bu firmalardan birisi Makersan olacak.

busworld-istanbul-2020
İzmir’de gerçekleştirilen Busworld Turkiye 2018’e de katılan Anadolu Isuzu, bu yılki fuarda Citiport 18, Citiport 12 CNG, Novociti Volt, Novo Lux ve Turquoise modellerini sergileyecek.

Busworld Akademi Kongresi

Busworld Türkiye kapsamında dördüncü kez Busworld Akademi Kongresi gerçekleştirilecek. Ziyaretçiler 5 Mart Perşembe ve 6 Mart Cuma günlerinde farklı seminerlere katılabilecekler. Seminerlerin ana teması “Akıllı Kentler için Sürdürülebilir Otobüs Sistemleri” olacak. Kentlerde yaşayan insanların sayısı her geçen gün artıyor. 2050 yılında dünya nüfusunun yüzde 70’inin kentlerde yaşayacağı tahmin ediliyor. Bu öngörü, kentlerde trafiğe bağlı hava ve gürültü kirliliğini, sıkışıklığı ve kazaları azaltmak için dijitalleşmenin ve seçenek yakıtların devreye sokulduğu daha iyi bir hareketliliğe gereksinim duyulduğunu ortaya koyuyor. Böyle bir projeyi hayata geçirmenin en iyi yolu büyük teknolojik fikirleri siyasi destek ile bir araya getirmek.

Busworld Akademi Kongresi; TÖHOB’un sunacağı işletmeciler için yerel konuları, WRI tarafından sunulacak elektrikli otobüslerle ilgili genel bilgiyi, Frost and Sullivan’ın derinlemesine pazar analizini ve Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Ortadoğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı UCLG-MEWA tarafından İstanbul, İzmir, Konya, Şanlıurfa, Kocaeli ve Eskişehir belediye başkanlarının katılımya düzenlenecek belediye başkanları toplantısını içeriyor. Ziyaretçiler, birçok seminer arasından ilgilerini çeken konuları seçebilecekler. İstanbul’daki Busworld Akademi Kongresi’ne giriş ücretsiz; ancak koltuklar sınırlı olduğu için mutlaka kayıt yaptırmak gerekiyor. Ayrıntılı programa Busworld Academy websitesinde www.busworldacademy.org seminerler (seminars) başlığı altında ulaşılabiliyor.

busworld-akademi-istanbul
Busworld Türkiye kapsamında dördüncü kez Busworld Akademi Kongresi gerçekleştirilecek. Ziyaretçiler 5 Mart Perşembe ve 6 Mart Cuma günlerinde farklı seminerlere katılabilecekler.

Fuar ve konferans TÖHOB, İSTAB, WRI, UCLG ve T.C. Ticaret Bakanlığı tarafından destekleniyor.

Busworld International’dan Vincent Dewaele, şu açıklamayı yaptı: “Yelpazemizdeki ikinci büyük fuar da olan 2020’nin ilk Busworld fuarını düzenlemek için İstanbul’a dönmekten dolayı gururluyuz. Hepsinden önemlisi birinci sınıf ortakların ve konuşmacıların işbirliği ile son derece nitelikli ve konuyla ilgili bir Busworld Akademi Konferansı programı sunuyoruz. Kısaca, 5- 7 Mart tarihleri arasında İstanbul’da Türkiye ve komşu ülkelerdeki otobüs endüstrisini en iyi şekilde misafir edeceğimize güveniyoruz. Orada olun!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here