Bridgestone’un yüksek dirençli polimer kauçuğu “Yılın Ekolojik Başarısı” ödülünü kazandı

0
1142
Bridgestone-Yuksek-Direncli-Kaucuk
Bridgestone Yüksek Dirençli Kauçuk

Bridgestone tarafından sektöre kazandırılan, dünyanın ilk Yüksek Dirençli Polimer Kauçuğu (YDK), Uluslararası Lastik Teknolojileri Ödülleri’nin İnovasyon ve Mükemmeliyet kategorisinde “Yılın Ekolojik Başarısı” ödülüne layık görüldü.

YDK, kauçuk ve reçineyi moleküler düzeyde bir araya getiren, dirence ve aşınmaya karşı dayanıklılıkta doğal kauçuğu geride bırakan dünyanın ilk polimeri. Bu çözüm, hedeflenen ürün performansına daha az malzemeyle ulaşılan lastikler üretme kapasitesine sahip, gelecek vaat eden yeni nesil bir lastik malzemesi olarak öne çıkıyor. Böylece kaynakların verimli kullanımı ve çevresel ayak izinin azaltılması konularına etkin çözüm sağlayan bir Ar-Ge projesi olarak kabul görüyor.

Bridgestone_Odul
Dünya lastik devi Bridgestone, Mayıs 2018’de tanıttığı Yüksek Dirençli Kauçuk (YDK) ile Uluslararası Lastik Teknolojileri Ödülleri’nde, İnovasyon ve Mükemmeliyet kategorisinde “Yılın Ekolojik Başarısı” ödülünü aldı.

Bridgestone’un küresel kurumsal sosyal sorumluluk taahhüdü olarak “Hizmet Anlayışı” çerçevesinde en büyük önceliklerinden biri de çevre.  Bu doğrultuda şirket, inovasyon ve teknolojiyi çevre için değer ve sürdürülebilir bir toplum yaratmak için kullanıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here