Big Boyz Festival’de ilgi çekici araçlar yer alıyor

1
345
BigBoyzFestival_SurusEtkinligi_2
Mercedes-Benz X–Class V6, Lotus, Harley Davidson, Mercedes-Benz Unimog ve Mercedes-Benz CLA Coupe festival öncesi gerçekleştirilen ve Alice İstanbul’un kurucusu Tolga Alişoğlu’nun da katıldığı sürüş etkinliğinde profesyonellerden tam not aldı.

Türkiye’nin ilk ve tek hobi – aktivite festivali Big Boyz Festival’de bu yıl yer alacak, meraklılarının hayallerini süsleyen sıradışı araçlar, otomobil ve motosiklet dünyasının uzman isimleriyle buluştu. Mercedes-Benz X–Class V6, Lotus, Harley Davidson, Mercedes-Benz Unimog ve Mercedes-Benz CLA Coupe festival öncesi gerçekleştirilen ve Alice İstanbul’un kurucusu Tolga Alişoğlu’nun da katıldığı sürüş etkinliğinde profesyonellerden tam not aldı.

BigBoyzFestival_SurusEtkinligi_12
Alice İstanbul’un kurucusu Tolga Alişoğlu ve Redbull sporcusu ve Stunt Rider Birkan Polat

9 Milyon TL’lik ticaret hacmi

Etkinlik öncesinde 15 – 16 Haziran tarihlerinde 3.’sü gerçekleştirilecek olan Big Boyz Festival hakkında bilgi veren Tolga Alişoğlu, bu yılki festivalde 15 bin kişiyi ağırlamayı hedeflediklerini aktardı. Alişoğlu şunları söyledi: “Big Boyz Festival ‘Büyüklere Oyuncaklar’ mottosuyla yola çıkan Türkiye’nin tek hobi ve aktivite festivali. Festival sadece erkekleri değil, hobi macera ve aktiviteye gönül vermiş veya hobi arayışı içinde olan kadın, erkek herkesi kapsıyor. Uçak, araba, motosiklet, spor, eğlence, müzik, hava, kara ve denizde kullanılan en heyecan verici araçlar ile ultra teknolojik deneyimleri, 15 bin metrekarelik alanda meraklılarıyla buluşturacağız. Festival ziyaretçilere eğlence ve deneyim, firmalara ise satış ve fuarcılık hizmeti sunuyor. Big Boyz Festival geçtiğimiz yıl 2 günde 5 milyon TL’lik, festivalde toplanan data ile de 1 yılda toplam 9 Milyon TL’lik ticaret hacmi yarattı. Bu sene beklentimiz bu rakamları yüzde 100 artırmak. Dünya genelinde festival pazarının büyüklüğü 50 milyar Dolar. Örneğin her sene Nevada’da yapılan Burning Man Festivali’nin ekonomiye katkısı 60 milyon Dolar. Neden ülkemizden de dünya çapında bir festival çıkmasın? Amacımız önümüzdeki yıllarda Big Boyz Festival’i dünya arenalarına taşımak.

BigBoyzFestival_SurusEtkinligi_10
Mercedes-Benz Unimog

Festivale yönelik bilgilendirmenin ardından, ünlü Redbull sporcusu ve Stunt Rider Birkan Polat’ın KTM motosikletiyle yaptığı özel gösteriyi misafirler nefeslerini tutarak izledi. Gösteri sonrasında profesyoneller Lotus, Harley Davidson, Mercedes-Benz Unimog, Mercedes-Benz CLA Coupe ve Mercedes-Benz X-Class V6 ile unutamayacakları sürüş deneyimleri yaşadılar.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here