BATI Innovative Logistics’ten geleceğin lojistik çözümleri

0
393
BATI Innovative Logistics
BATI Innovative Logistics Uluslararası Satış Direktörü Kaan Aydın
Renault Trucks

Teknolojik gelişmeler hızla ilerlerken, lojistik sektörü de bu trende uyum sağlayarak, güncel teknolojileri yakından takip ediyor. BATI Innovative Logistics, akıllı lojistik yaklaşımıyla sektörde dönüşüm yaratıyor. Şirket, yapay zeka, Nesnelerin İnterneti (IoT), otomasyon ve veri analitiği gibi yeni nesil teknolojileri kullanarak lojistik operasyonlarını optimize ediyor ve müşterilere rekabet üstünlüğü sağlıyor. Uluslararası Satış Direktörü Kaan Aydın, “BATI olarak taşımacılık süreçlerini dijitalleştirerek değişimi ve dönüşümü destekliyoruz.” dedi. Aydın, bu yaklaşımla müşterilerine hızlı fiyat teklifleri ve hızlı gönderi planlaması gibi avantajlar sunduklarını ve müşterilerini evrak yükünden kurtardıklarını vurguluyor. Dijital sistemleri sayesinde fark yarattıklarını, müşterilerin iş süreçlerini hızla entegre ederek hızı artırdıklarını ifade ediyor. 2023 yılında da dijital yatırımlarına devam edeceklerini belirten Aydın, kaliteli hizmet sunmak adına nitelikli çalışan sayısını artırarak ilerleyeceklerini açıklıyor.

MY BATI uygulamasıyla kendi yazılımını kullanan azınlıkta olan şirketlerden birisi

BATI Innovative Logistics, MY BATI kargo takip uygulamasıyla müşterilere kargolarını takip etme imkânı sunarak geleneksel yöntemlerin ötesine geçiyor. Şirketin kendi yazılımını kullanması, verilerin güvenli bir şekilde depolanmasını sağlıyor. Kaan Aydın, “Uygulamamız sayesinde uzaktan çalışma modeline hızlıca adapte olan ve iş süreçlerini etkili bir şekilde sürdüren şirketlerden biriyiz. Dijitalleşme, tedarik zincirinin vazgeçilmezi haline geldi. Lojistikte dijital dönüşümün birçok yönü var. Takip sistemleri, gümrük işlemleri ve diğer süreçlerde evrakların dijital olarak iletilmesi gibi başlıklarda dönüşüm sağlıyoruz. Aynı zamanda, çalışanlarımızın çalışma koşullarını yeniden şekillendirerek evden çalışma modeline adapte olduk. Ekiplerimiz içerisinde dönüşümlü olarak devam eden evden çalışma modeliyle de değişimin getirilerini destekler çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

Aydın, “Akıllı lojistik, teknolojiyi etkin bir şekilde kullanarak lojistik süreçlerinde verimlilik ve etkinlik artışı sağlama anlayışını ifade eder. BATI olarak, müşterilerimize en son teknolojik yenilikleri sunarak lojistik süreçlerini optimize etmelerine yardımcı oluyoruz” açıklamasıyla akıllı lojistiğin önemli noktalarına dikkat çekti.

Verimlilik ve şeffaflık temel odak noktaları

BATI Innovative Logistics‘in akıllı lojistik çözümleri arasında akıllı envanter yönetimi, gerçek zamanlı izleme ve takip, optimize edilmiş rota ve teslimat planlaması bulunmaktadır. Bu çözümler sayesinde müşteriler, lojistik süreçlerini daha verimli hale getirirken aynı zamanda maliyetleri de düşürebiliyor. Şirket, veri analitiği ve yapay zeka kullanımıyla büyük veri analizi yaparak lojistik süreçlerini öngörülebilir hale getiriyor ve karar verme süreçlerini iyileştiriyor. Otomatik veri toplama ve analiz süreçleri sayesinde şeffaflığı artırarak müşterilere daha detaylı raporlar sunuyor.

BATI Innovative Logistics, akıllı lojistik anlayışıyla müşteri memnuniyetini artırmayı amaçlıyor. Verimlilikte yeni bir boyut sunan bu yenilikçi çözümler, müşterilerin rekabetçi üstünlüklerini güçlendirmelerine yardımcı olurken aynı zamanda sürdürülebilirlik hedeflerine katkıda bulunuyor. Yapay zeka ürünlerini de göz ardı etmeyen BATI Innovative Logistics, Chat GPT, AI gibi yeni nesil dijital ürünleri de hem hizmet anlayışlarının hem de teknolojik gelişmelerinin içerisine entegre ediyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz