Bantboru, Hindistan’da büyüyecek

0
440
Bantboru Hindistan'da büyüyecek.

23 ülkeye ihracat gerçekleştiren Bantboru, ihracat pazarları arasına dünyanın en hızlı büyüyen ekonomilerinden Hindistan’ı da ekledi. Bantboru, 2018 yılında ürün sevkiyatına başladığı Hindistan pazarında, yerel ve uluslararası otomotiv üretici (OEM) işbirlikleriyle büyümeyi hedefliyor.

Otomotiv ve dayanıklı tüketim ürünleri sektörlerinde önem taşıyan boru sistemlerinin dünyanın en büyük beş üreticisinden biri olan Bantboru, küresel ayak izini genişletmeyi sürdürüyor. Bantboru, faaliyet gösterdiği pazarlardaki güçlü pozisyonunu korurken; küresel pazarda marka bilinirliğini ve markalı satışlarını artırma stratejisi kapsamında, hedef belirlediği pazarlar arasında yer alan Hindistan’da güçlü bir başlangıç gerçekleştirdi.

Hindistan pazarını daha iyi tanımak ve pazara giriş yapabilmek hedefiyle, ülkenin önde gelen firmaları arasında yer alan Dewas Hydroquip ile imzaladığı işbirliği anlaşması kapsamında, 2018 yılında ürün sevkiyatına başlayan Bantboru, bu pazarda büyüme hedefliyor.

Büyüme potansiyeli güçlü pazar

Dünyanın en hızlı büyüyen ekonomileri arasında yer alan Hindistan’ın, aynı zamanda otomotiv sektörü sürekli gelişmekte olan ülkeler arasında yer aldığını belirten Bantboru CEO’su Sinan Gider, “Hindistan’da halen yüzde 60 düzeyinde olan otomotiv üretimi sığa kullanımının, yüzde 80 düzeyine çıkması bekleniyor. Yakın geleceğin önemli otomotiv pazarlarından biri olacak olan Hindistan’da, Dewas Hydroquip işbirliğimizin devamında, üretici işbirlikleriyle büyümeyi hedefliyoruz. Hindistan’da üretim yapan Mercedes, Renault, Suzuki gibi uluslararası OEM’lerin yanında yerel üretim yapan Maruti, Leyland, Tata, Mahindra gibi OEM’lerle işbirlikleri geliştireceğiz. Hindistan, firmamızın stratejik hedef pazarlarından bir tanesidir. Bu ülkede büyümenin ivmelenerek devam etmesi beklentisi ön plana çıkıyor. Teşvik ve altyapı yatırım projelerinin, Hindistan’ın küresel üreticiler için bir üretim üssü haline gelmesini sağlaması bekleniyor. Bu ülkede ilk satışlarımızı gerçekleştirdiğimiz 2018 yılında, ülkenin en önemli otomotiv buluşması Auto Expo 2018 fuarında yerel iş ortağımızla birlikte yer aldık. Devamında, potansiyel iş ilişkilerini arttırabilmek adına 23-27 Ekim 2018’de Uludağ İhracatçılar Birliği’nin düzenlediği Hindistan Ticaret Heyeti’ne katıldık ve yerel firmalarla görüşmelere başladık. Görüşmeler neticesinde temaslarımız devam edecek ve Hindistan pazarına olabildiğince yakın olmaya çalışacağız.” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here