Avis’e sosyal sorumluluk ödülü

0
269
avis__3_
Otokoç Otomotiv çatısı altında faaliyet gösteren Türkiye’nin lider araç kiralama markası Avis, KSS Zirvesi Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları Ödülleri’nde Aynı Dili Konuşuyoruz projesi ile üst üste üçüncü kez ödüle layık görüldü.
Renault Trucks

Otokoç Otomotiv çatısı altında faaliyet gösteren Türkiye’nin lider araç kiralama markası Avis, KSS Zirvesi Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları Ödülleri’nde Aynı Dili Konuşuyoruz projesi ile üst üste üçüncü kez ödüle layık görüldü.

En İyisi Kirala, Avis ile Kirala” mottosuyla müşterileriyle buluşan Avis, Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği’nin düzenlediği zirvede, İşitme Engelliler Eğitim Faaliyetleri Derneği işbirliği çerçevesinde yürütmekte olduğu “Aynı Dili Konuşuyoruz” projesi ile “Eşitsizliklerin Azaltılması” kategorisinde Platin ödüle layık görüldü.

Online olarak düzenlenen törende ödülü Avis Türkiye adına alan Otokoç Otomotiv Pazarlama Müdürü Esra Arslanbaş Kaynak, yaptığı konuşmada İşitme Engelliler Eğitim Faaliyetleri Derneği ile birlikte 4 yıldır yürüttükleri Aynı Dili Konuşuyoruz projelerinin Eşitsizlikleri Azaltma kategorisinde bir kez daha ödüle layık görülmesinin gururunu yaşadıklarını iletti ve sözlerine şöyle devam etti: “Avis Türkiye olarak işitme engelli dostlarımız için Türk İşaret Dili’nde araç kiralama hizmeti sunuyoruz. Proje kapsamında ‘İlk Yardım Hayat Kurtarır’ mottosu ile Türk İşaret Dili’nde İlk Yardım Kılavuzları da hazırladık. Ayrıca; 2020 yılı şubat ayında işitme engelli dostlarımıza kendi dillerinde “Türk İşaret Dili’nde Uygulamalı İlk Yardım Eğitimini, Koç Üniversitesi İlk Yardım Eğitim Merkezi, İşitme Engelliler Eğitim Faaliyetleri Derneği ve Avis Türkiye birlikteliğinde sağladık.

avis__1_
Online olarak düzenlenen törende ödülü Avis Türkiye adına Otokoç Otomotiv Pazarlama Müdürü Esra Arslanbaş Kaynak aldı.

Avis’in Eşitsizliklerin Azaltılması kategorisinde Platin ödülün sahibi olan “Aynı Dili Konuşuyoruz” projesi; araç kiralama noktalarında işitme engelli bireylerin iletişim yoksunluğu nedeni ile yaşadığı problemleri asgari seviyeye çekmek, alınan ve verilen hizmet kalitesini artırmak esasını amaçlıyor. Bununla birlikte proje “İlk Yardım Hayat Kurtarır” mottosu ile işitme engelli bireyler için Türk İşaret Dili’nde hazırlanan İlk Yardım Kılavuzunu da içeriyor. Ayrıca proje çatısı altında 2020 yılı Şubat ayında işitme engelli bireylere Avis Türkiye, Koç Üniversitesi İlk Yardım Eğitim Merkezi (KUİYEM) ve İEEFDER birlikteliğinde düzenlenerek kendi dillerinde verilen “Türk İşaret Dili’nde Uygulamalı İlk Yardım Eğitimi” de bulunuyor.

KSS Zirvesi, topluma yarar sağlayan ve değer katan sosyal sorumluluk çözümlerini farklı sektörlerden paydaşlarıyla buluşturmak ve iş birliklerine zemin hazırlamak amacıyla Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk Derneği tarafından on iki yıldır aralıksız düzenleniyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz