Automechanika Frankfurt, rekor katılımcı ve ziyaretçiyle sona erdi

0
1049
Renault Trucks

Otomotiv endüstrisi sektöründe dünyanın en büyük ticari fuarı olan Automechanika Frankfurt bu yıl rekor katılımcı sayısına ulaşarak hafızalarda yer edindi. Beş binden fazla katılımcının 181 ülkeden 136 bin ticari ziyaretçi ile bir araya geldiği Automechanika Frankfurt, 25’inci kez sektörün buluşma noktası oldu.

Bu yıl Automechanika Frankfurt’ta ilklere imza atıldı

 11-15 Eylül tarihleri arasında gerçekleşen fuarda tüm dünyadan beş binden fazla katılımcı 315 bin m2 üzerinde 136 bin ziyaretçi ile buluştu. 25’inci kez düzenlenen fuarda profesyonel ziyaretçiler otomotiv dünyasına dair her şeyi tek bir yerde bulma imkanı yakaladı. Kapsamlı ürün gruplarının yanı sıra Automechanika Academy’de yer alan eğitimler de ziyaretçilere dopdolu bir fuar deneyimi yaşattı. Ayrıca markaların üretim aşamasından kesitlerin oluşturduğu atölye bölümü bu sene de ilgi odağı olmaya devam etti.

Automechanika Frankfurt’a Türkiye katılımı

 25’inci kez düzenlenen Automechanika Frankfurt’ta Türkiye’den 300’e yakın firma yaklaşık 10 bin m2 alanda yer aldı. Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanlığı bu yıl ilk kez Türkiye ve Türk Otomotiv Endüstrisi’ni tanıttı.

Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği tarafından milli katılım düzenlenen Automechanika Frankfurt’ta bugüne kadar yapılan en büyük Türkiye Pavilyonu 4.1 Salon’da yer aldı.

Automechanika Frankfurt’ta OSS Lounge alanı

Automechanika ve OSS Derneği arasındaki işbirliği güçlenmeye devam ediyor. Otomotiv satış sonrası sektöründe kaliteli ve güvenilir hizmetin yaygınlaşması için çalışmalar yapan Otomotiv Satış Sonrası Derneği’nin (OSS) özel lounge alanı 5. Salon Tulip Lounge’da bu yıl ilk kez gerçekleşti. Birçok sektör profesonelinin faydalandığı lounge alanı yoğun ilgi gördü.

Automechanika Frankfurt’a TAYSAD katılımı

Türk Otomotiv Tedarik Sanayi’ni, Küresel Otomotiv Pazarı’nda tasarım, teknoloji ve tedarik gücü ile ileriye taşımak amacıyla 40 yıldır faaliyetlerini sürdüren Taşıt Araçları Tedarik Sanayicileri Derneği’nin (TAYSAD) standı ise 6.2. Salon’da yer aldı.

Bir sonraki Automechanika Frankfurt 8-12 Eylül 2020’de gerçekleşecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz