Assan Hanil, Ford Otosan için ticari taşıt koltuğu tedarik edecek

1
1530
Renault Trucks


Kendi Ar-Ge merkezinde sıfırdan geliştirdiği özgün tasarımlı hava süspansiyonlu ticari taşıt sürücü koltuğu projesi kapsamında Ford Otosan ile tedarik anlaşması imzalayan Assan Hanil, küresel bir şirket olma yolunda hızla ilerliyor. 2017 – 2020 yılları boyunca ticari taşıt koltuğu projesi ile ilgili tesisler dahil toplam 32 milyon Euro’luk yatırım planlayan Assan Hanil, Avrupa, Rusya ve Kore’ye orta vadede önemli ölçekte ihracata başlamayı hedefliyor.

Assan Hanil, özgün tasarımlı hava süspansiyonlu ticari taşıt sürücü koltuğu projesi kapsamında Ford Otosan ile tedarik anlaşması imzaladı. Assan Hanil, bu anlaşma çerçevesinde, geçen yıl IAA Hannover Ticari Taşıtlar Fuarı’nda tanıtımını yaptığı koltuğunu, ilk olarak Ford Otosan için üretmeye başlayacak. Yüksek Ar-Ge kabiliyetine ve yetkin mühendislik kadrosuna sahip olan Assan Hanil, kendi Ar-Ge merkezinde geliştirdiği, özgün tasarımlı koltuk ile hem yurtiçinde hem de yurtdışında güçlü bir noktaya ulaşmayı hedefliyor.

Ford Otosan gibi önemli küresel bir markanın büyük projelerinden birinde tercih edilmek, Assan Hanil’in Ar-Ge, mühendislik, üretim ve kalite kabiliyetlerine olan güvenin önemli bir göstergesi. Assan Hanil, bu yeni projesi ile dünya pazarlarına açılmayı, müşterilerinin bulunduğu ülke ve yerleşkelerde yeni tesisler kurmayı hedefliyor.

32 milyon Euro’luk yatırım planlanıyor

Hava süspansiyonlu ticari taşıt sürücü koltuğu projesi ile ilgili tesisler dahil, 2017 – 2020 yıllarında 32 milyon Euro’luk bir yatırım planladıklarını kaydeden Assan Hanil Genel Müdürü Atacan Güner, hedefleri hakkında şu bilgileri verdi: “Avrupa, Rusya ve Kore’ye orta vadede ciddi ölçekte ihracat yapmayı planlıyoruz. Bu bölgelerde yerel operasyon planlarımız bulunuyor. Bu noktada yalnızca Türkiye pazarı değil, projelerin gelişimine istinaden yakın coğrafyadaki büyük üreticiler de hedef pazarımız içinde yer alıyor.

Assan Hanil’in büyümesine ivme kazandıracak hava süspansiyonlu ticari taşıt sürücü koltuğu projesi üzerinde çalışmalarını emin adımlarla sürdürdüklerini dile getiren Güner, “Ülkemizin gelişimine, yüksek teknolojili üretim kabiliyetlerini artırmaya, istihdamı geliştirmeye, katkıda bulunmaya devam edeceğiz. Sektörümüzde; ülkemizde önder, küresel bir çözüm ve gelişim ortağı olacağız.” dedi.

Yeni yenilikçi ürünler yolda

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tesciline sahip Assan Hanil Ar-Ge Merkezi’nin 29 adet tescillenmiş fikri mülkiyet hakkı ve değerlendirme sürecinde toplam 29 adet başvurusu bulunuyor.

Güney Koreli Seoyon E-Hwa ve Kibar Holding ortaklığı ile faaliyetlerini sürdüren Assan Hanil, Kocaeli ve Bursa’daki üç farklı yerleşkede bulunan tesislerinde yolcu ve sürücü koltukları, ön ve arka tamponlar, kapı panelleri, ön kumanda panelleri, tavan ve halı kaplamaları gibi parçaların üretimini gerçekleştiriyor. Assan Hanil, sadece otomotiv sektöründe değil, tüm ulaşım araçları sektöründe en iyi ve özgün çözümü sunabilmek için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Assan Hanil Genel Müdürü Atacan Güner

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz