Arconic, Alcoa Alüminyum Jantları için yeni yüzey işlemesini Avrupa’da pazara sunuyor

1
2920
Renault Trucks

Arconic, Alcoa Alüminyum Jantları ürün yelpazesinin Dura-Bright/Dura-Flange yüzey işlemelerine sahip dövme alüminyum jantlarla genişlediğini duyurdu.

Yeni yüzey işleme; jant flanşının aşınmasına karşı daha fazla koruma sağlıyor, jantın kullanım ömrünü iki katına çıkarıyor ve aynı zamanda düşük bakım maliyetini korumaya devam ediyor. Müşteri filolarında yapılan kapsamlı cila testlerine göre jantlarda 240 bin kilometrenin ardından dahi jant flanşı aşınmasına dair hiçbir belirti tespit edilmedi. Yeni yüzey işleme sayesinde, yüzlerce yıkamanın ardından son derece parlak, yüksek kaliteli görünüm korunmaya devam ediliyor ve böylece bakım maliyetleri azalıyor.

Arconic Jant Ürünleri Avrupa, Ortadoğu ve Afrika Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü István Katus, yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Arconic, Dura-Bright/Dura-Flange yüzey işlemesinde kanıtlanmış ve test edilmiş iki yeniliği bir araya getirdi. Yeni yüzey işlemesi ile diğer tüm Alcoa Wheels jantları gibi filoların taşıma sığasını artıran, yakıt ve bakım maliyetlerini azaltmaya imkan veren birinci sınıf, son derece parlak görünümünü koruyan bir jant ortaya çıktı. Bu durum Arconic’in kazanırken müşterilerimizin de kazanmasına nasıl yardımcı olduğunun harika bir örneği.

Dura-Bright/Dura-Flange işlemeli Alcoa Alüminyum Jantları, tomruk taşımacılığı filoları ve kentiçi otobüs filoları için uygun bir çözüm sunuyor. Bu araçların yükü sürekli değiştiğinden flanşlar daha fazla aşınıp yıpranıyor. Bu nedenle de düşük bakım özellikleri daha da faydalı oluyor. Yeni Dura-Bright/Dura-Flange Alcoa alüminyum jantları distribütörlerden temin edilebiliyor.

Arconic, Alcoa Alüminyum Jantları ürün yelpazesi Dura-Bright/Dura-Flange yüzey işlemelerine sahip dövme alüminyum jantlarla genişletti.

Dura-Bright hakkında

Kısa sürede çatlayabilen, soyulabilen, aşınabilen ve matlaşabilen rakip yüzey kaplamalarının aksine Dura-Bright bir kaplama değil. Alüminyuma nüfuz eden ve jantın ayrılmaz parçası haline gelen bir yüzey işlemesi. Genel olarak kullanılan temizleme ürünleri ya da sadece sabun ve suyla yapılan düzenli temizlik sayesinde, yüzlerce yıkamanın ve binlerce kilometrenin ardından bile jantların son derece parlak kalmasını sağlayarak bakım masraflarını azaltıyor.

Dura-Flange hakkında

Dura-Flange işlemesi, jant flanşının aşınmasını azaltmak için koruyucu kalkan sağlıyor. Dura-Flange, yüklerin ağır ve kaymaya meyilli olduğu taşımalarda lastik topuk bölgesi jant flanşının sürtünmesine yol açtığı için sıkça kullanılıyor. Dura-Flange yüzey işleme, ekstra koruma sağlayarak jantların kullanım ömrünü aynı koşullar altındaki işlenmemiş alüminyum jantlara kıyasla iki katına çıkarıyor.

Yeni yüzey işleme; jant flanşının aşınmasına karşı daha fazla koruma sağlıyor, jantın kullanım ömrünü iki katına çıkarıyor ve aynı zamanda düşük bakım maliyetini korumaya devam ediyor.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz