Anadolu Isuzu, Türk otomotiv tarihinin en büyük midibüs ihracatını yaptı

0
1949
isuzu-tiflis-01
Anadolu Isuzu kendi segmentinde Türk otomotiv tarihinin en büyük midibüs ihracatını gerçekleştirdi.

Anadolu Isuzu, Türkiye’de kısa sürede büyük başarılara imza atan midibüsü Isuzu Novociti Life ile ihracat pazarlarında da aktif rol oynamaya devam ediyor. Polonya, İtalya, Yunanistan ve Fransa’dan sonra Gürcistan’ın Tiflis Belediyesi’ne yüksek adetli araç satışı gerçekleştiren Anadolu Isuzu, 16.9 milyon Euro tutarındaki midibüs teslimatını 9 Ekim 2019 tarihinde Tiflis’de gerçekleştirdi.

Tugrul_Arikan_Bora_Kocak_Tuncay_Ozilhan_Hursit_Zorlu_Hakan_Kefoglu
Anadolu Isuzu Genel Müdürü Tuğrul Arıkan, Anadolu Grubu Otomotiv Grup Başkanı Bora Koçak, Anadolu Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan, Tiflis Belediye Başkanı Kakha Kaladze, Anadolu Grubu İcra Başkanı Hurşit Zorlu ve Anadolu Isuzu İhracat Direktörü Hakan Kefoğlu (soldan sağa)

Anadolu Isuzu Ar-Ge Merkezi‘nde Türk mühendisler tarafından geliştirilen ve Anadolu Isuzu’nun fabrikasında üretilen Isuzu Novociti Life, ihracat pazarlarındaki varlığını gün geçtikçe artırıyor. Novociti Life; Polonya, İtalya, Yunanistan ve Fransa’dan sonra 9 Ekim 2019 tarihinde Tiflis Avrupa Meydanı’nda gerçekleştirilen teslimat töreniyle Gürcistan’ın başkenti Tiflis’te de hizmet vermeye başladı. 16.9 milyon Euro değerinde aracın teslim edildiği törene Anadolu Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan, Anadolu Grubu İcra Başkanı Hurşit Zorlu, Anadolu Grubu Otomotiv Grup Başkanı Bora Koçak, Anadolu Isuzu Genel Müdürü Tuğrul Arıkan, Anadolu Isuzu Pazarlama ve Kurumsal İletişim Müdürü Selda Çelik ve Anadolu Isuzu İhracat Direktörü Hakan Kefoğlu katıldı.

isuzu-tiflis-02
Anadolu Grubu Otomotiv Grup Başkanı Bora Koçak ve Tiflis Belediye Başkanı Kakha Kaladze

Teslimat töreninde konuşan Anadolu Isuzu Genel Müdürü Tuğrul Arıkan, Anadolu Isuzu’nun ticari araç sektöründe hem teknolojiye uyum sağlayan hem de teknolojiyi yönlendiren konumuyla küresel bir marka olma yolunda hızla ilerlediğini söyledi. Arıkan, “Avrupa’nın birçok şehrinde hizmet vermeye başlayan ve Türk mühendisleri tarafından geliştirilen dünyaca ünlü modelimiz Novociti Life ile Tiflis’in ulaşım hayatında 8 metrelik araçlarımızla hizmet sunacak olmak bizlere gurur veriyor.” dedi.

isuzu_Tugrul_Arikan-Kakha-Kaladze
Anadolu Isuzu Genel Müdürü Tuğrul Arıkan, günün anısı nedeniyle Tiflis Belediye Başkanı Kakha Kaladze’ye bir plaket takdim etti.

Anadolu Grubu Otomotiv Grup Başkanı Bora Koçak ise “Yaklaşık 25 yıl aradan sonra bugün çok önemli bir ihracat için buradayız. Türkiye’nin kendi segmentinde en büyük midibüs teslimatını gerçekleştiriyoruz. Tiflis’e ihraç ettiğimiz aracımız Novociti Life bizim için oldukça önemli, toplam otobüs hacmimizin 3’de 1’ni oluşturan bir ürün. Dolayısıyla Anadolu Isuzu’nun büyüyen ihracat hedefleri açısından da önemli bir kaldıraç olacağını kanıtladı. Yaklaşık 4 sene önce yıllık 30 milyon Euro seviyelerinde olan ihracatımızın bugüne geldiğimizde 4 kat büyüyerek ilerlediğini görüyoruz. Her yıl çift haneli büyüme ile buralara geldik ve potansiyelimize güveniyoruz. Tüm ürünlerimizin arkasında olmaya ve kesintisiz hizmet vermeye devam edeceğiz.” dedi. 

isuzu-tiflis-03
Anadolu Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan, Anadolu Grubu İcra Başkanı Hurşit Zorlu, Anadolu Grubu Otomotiv Grup Başkanı Bora Koçak, Tiflis Belediye Başkanı Kakha Kaladze ve Anadolu Isuzu Genel Müdürü Tuğrul Arıkan otobüsleri yakından incelediler.

Tiflis Belediyesine ait Tbilisi Transport Company’nin açtığı ihaleyi kazanan Anadolu Isuzu, toplam değeri 16.9 milyon Euro tutarındaki toplu ulaşım ihalesiyle Türk otomotiv tarihinde bir ilki başararak ihracat pazarlarındaki en yüksek adetli midibüs ihracatına imza attı. İlk olarak 2019 yılının ağustos ayında başlayan teslimatlar, yıl sonuna kadar Anadolu Isuzu Gürcistan distribütörü GT Group LLC’ye gönderilecek iki yüz adedi aşkın araçla tamamlanmış olacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here