Anadolu Isuzu, ihracatta rekora koşuyor

0
457

İhracat pazarlarında 2020 yılına kadar agresif büyüme hedefi olan Anadolu Isuzu, 2018 yılının ilk altı ayında yurtdışına 376 araç satışı gerçekleştirerek Türkiye’nin en fazla otobüs ve midibüs ihraç eden ticari taşıt markası oldu.

İhracat pazarlarında her geçen gün büyümesini devam ettiren Anadolu Isuzu, 2018 yılının ilk altı ayında Türkiye’nin en fazla otobüs ve midibüs ihraç eden ticari taşıt markası oldu.

Geçtiğimiz yıl 23 yıllık ihracat tarihinin en yüksek ihracat cirosuna ulaşan Anadolu Isuzu, aynı zamanda 14’üncü midibüs şampiyonluğunu elde etmişti. Bu başarısını devam ettiren Anadolu Isuzu, ilk altı ayda yurtdışına 174 otobüs ve 202 midibüs ihraç ederek yerli üreticiler içinde en yüksek ihracat yapan marka oldu. En yakın rakibinden 167 adet daha fazla araç satma başarısı gösteren Anadolu Isuzu’nun 2018 yılı ilk 6 aylık satış oranları, 2017 yılına göre otobüs sınıfında yüzde 112 büyürken, midibüs sınıfında ise yüzde 28’lik bir büyüme grafiği sergiledi.

Otobüs ve midibüs sınıflarında toplam yurtdışı satışlarında geçen seneye göre yüzde 57 büyüme başarısı gösteren Anadolu Isuzu, en son temmuz ayında 104 araçlık Romanya Köstence Belediye ihalesini kazanarak ihracat pazarlarında tarihinin en yüksek adetli araç ihale sözleşmesini imzaladı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here