Amarok Aventura, TransAnatolia’da yarıştı

0
467
Volkswagen Ticari Araç
Volkswagen Ticari Araç, TransAnatolia’ya, Continental markasıyla gerçekleştirdiği işbirliği çerçevesinde, premium pick-up modeli Amarok Aventura ile raid kategorisinde katıldı.

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu TOSFED ile Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı TGA destekleriyle düzenlenen 13. TransAnatolia Rally Raid, 9 Eylül tarihinde İzmir’de sona erdi.

Cumhuriyetimizin 100.Yılının kutlanışı sebebiyle, Samsun’dan başlayarak İzmir’de sona eren ve Kurtuluş Savaşımızın izlerini taşıyan bölgeleri kapsayan bir rotada düzenlenen yarışa, Volkswagen Ticari Araç raid kategorisinde Yeni Amarok Aventura modeliyle katıldı.

Zorlu offroad koşullarında yüksek performansıyla öne çıkan Yeni Amarok Aventura’nın pilotluğunu yarışa raid kategorisinde katılan Franziska Niehus (@travelcomics), yaptı.

Etkinliğin lastik tedarikçisi General Tire’ı bünyesinde bulunduran Continental markasıyla işbirliği çerçevesinde bu yıl ilk kez ralliye katılan Volkswagen Ticari Araç, yarış süresince Amarok Aventura modeliyle çamurlu, kumlu, taşlı off-road ve doğa koşullarında yüksek performans gösterdi.

General Tire’ın SUV, pikap ve arazi aracı sürücülerinin ihtiyaçlarını karşılamak için geliştirdiği arazi lastiği Grabber AT3 bu yolculukta Amarok Aventura’ya eşlik etti.

Amarok Aventura zorlu etaplarda yarıştı

Amarok Aventura, TransAnatolia’nın zorlu etaplarını kusursuz bir şekilde tamamlarken, gücünü bir kez daha sergiledi.Amarok Aventura’nın, 3.0 litre turbo dizel V6 motoru, 240 BG güç ve 600 Nm tork üretiyor. Ayrıca araçta yer alan 4MOTION 4 tekerlekten çekiş sistemi, seçilen çekiş moduna göre torku ön ve arka tekerleklere dağıtıyor. Bu sayede Aventura en zorlu koşullarla bile başa çıkabiliyor.

Kullanıcılar, orta konsoldaki döner düğmeyi kullanarak dört farklı çekiş modu arasından seçim yapabiliyor. Örneğin 4L modu, zorlu arazi koşullarında off-road kullanımı (düşük hızda yüksek tork) için kullanılıyor. 20 km/s’lik hıza kadar kullanılması önerilen bu mod sadece sürüş hızı 5 km/s’nin altında olduğunda devreye alınabiliyor. Bu modda ön ve arka akslar arasında tork eşit oranda dağılıyor ve bu sayede Amarok’un zorlu arazilerden geçişini kolaylaştırıyor.  

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz