Alltrucks Truck & Trailer Service ve Prometeon Lastik Grubu ortaklık anlaşması imzaladı

0
403
Prometeon_Alltrucks
27 Eylül 2019 tarihinde Bonn’daki Alltrucks ortak etkinliğinde Alltrucks ve Prometeon arasındaki ortaklığın resmi açıklamasında (soldan sağa) Alltrucks GmbH & Co. KG Satış, Pazarlama ve Kavram Geliştirme Başkanı Nils Hollmann, Genel Müdür Homer Smyrliadis, Prometeon Tyre Deutschland GmbH Genel Müdürü Alexander Hild ve Satış Başkanı Nico Spirito hazır bulundu.

Alltrucks Truck & Trailer Service ve Prometeon kapsamlı bir ortaklık anlaşması imzaladı. Avrupa’daki yaklaşık 700 Alltrucks ortağı küresel lastik üreticisinden özel ürünler ve hizmet alacak.

Çok markalı, tam hizmet atölye kavramı “Alltrucks Truck & Trailer Service” ve sadece endüstriyel sektöre odaklanan tek lastik şirketi olan Prometeon Lastik Grubu, 1 Ekim 2019 tarihinden başlayarak Avrupa çapında ortaklık yapma konusunda anlaştı. Ortaklık anlaşması sayesinde Alltrucks ağındaki ticari taşıt atölyeleri lastik üreticisinin yelpazesine özel ve öncelikli erişime sahip olacak. Böylece mevcut ve yeni müşterilere daha yoğun bir hizmet sunmak için ürün ve hizmet uzmanlığı artacak.

Alltrucks atölyeleri lastik üreticisinin kapsamlı ürün ve çözüm yelpazesinden yararlanıyor. Örneğin ticari taşıt lastiklerinin doğrudan alımı, Prometeon’un Fleet Check hizmetine ve şirketin merkezi fatura platformuna erişim gibi. Ek faydalar Prometeon’un saha hizmetinden Alltrucks ortaklarına doğrudan desteğin yanı sıra bireysel ürün ve teknik eğitimi de içeriyor.

Alltrucks Genel Müdürü Homer Smyrliadis, konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Atölye ağımız kapsamında ortaklarımızın ticari taşıtların bakım ve onarımını yapmalarını daha da kolaylaştıracak yeni yetenekler kazanmaktan dolayı çok memnunuz. Prometeon ile ortaklığımızın en önemli etkenlerinden biri küresel lastik üreticisinin sunduğu son derece yüksek ürün uzmanlığı ve kalite. Ortak atölyelerimize destek verme ve nitelik kazandırma konusundaki karşılıklı anlayış ortaklıkta önemli bir rol oyanacak.” dedi.

Prometeon Lastik Grubu Avrupa CEO’su Marco Solari ise şunları söyledi: “Giderek artan bir uluslararası mevcudiyet yolunda bugün Alltrucks ile müşterilerimiz arasında bir başka üst seviyede ağa güvenebileceğiz. Ortak son müşterilerimiz olan filoların talepleri servis süresini en aza indirmek icin ‘herşey tek bir kaynaktan’ çözümüne doğru kayıyor. İşbirliğinin bir parçası olarak uzmanlığımız ile Alltrucks atölye ortaklarıyla birlikte çalışmaktan ve ortaklarla birlikte lastik işini geliştirmekten dolayı mutluyuz.

Alltrucks GmbH & Co. KG, 2013 yılında önde gelen üç otomotiv ve ticari taşıt tedarikçisi Bosch, Knorr-Bremse ve ZF tarafından bir ortak girişim olarak kuruldu. Alltrucks Truck & Trailer markası altında ticari taşıt atölyelerinde tüm markaların hafiften ağır ticari taşıtlarına, treylerlerine ve yarı treylerlerine bakım ve onarım için geniş bir hizmet yelpazesi sunuluyor. Bu geniş hizmet yelpazesi; çok markalı araç teşhisini, teknik danışma hattını, özel eğitimleri, teknik bilgiyi, 7/24 hizmeti, pazarlama desteğini ve profesyonel kalite yönetimini içeriyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here