Allison Transmission, ürünlerini Busworld Turkey 2020’de sergileyecek

0
5813
Allison-Transmission_Isuzu-Novociti-Life_Visual
Allison Transmission, 5-7 Mart 2020 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilecek Busworld Turkey Fuarı’nda midibüsler ve şehiriçi otobüsler için ürettiği tam otomatik şanzıman teknolojilerini sergileyecek.

Otobüsler için en geniş tam otomatik şanzıman ve tahrik sistemleri yelpazesini sunan Allison, Busworld Turkey 2020’de gelişmiş teknolojilerini sergileyecek.

Allison Transmission, 5-7 Mart 2020 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilecek Busworld Turkey Fuarı’nda midibüsler ve şehiriçi otobüsler için ürettiği tam otomatik şanzıman teknolojilerini sunacak.

Turizm ve personel taşımacılığı alanında kullanılan 7 ve 8 metrelik midibüslerden 12 metrelik şehiriçi otobüslere ve şehirlerarası seyahat otobüslerine kadar geniş tahrik sistemleri yelpazesi sunan Allison Transmission, Busworld Turkey’de T2100 xFE ve T3270 xFE tam otomatik şanzımanlarını sergileyecek.

Allison-Transmission_1K2K_Hero_v2
Allison Transmission, Busworld Turkey’de T2100 xFE ve T3270 xFE tam otomatik şanzımanlarını sergileyecek.

Allison xFE şanzımanlar, FuelSense Max paketi ve optimize edilmiş dişli oranları sayesinde düşük motor devirlerinde yüksek viteslerde sürüşe imkan vererek, tüm hızlarda yakıt tasarrufu sağlıyor ve düşük emisyon seviyelerine ulaşılmasına katkıda bulunuyor. Araç durduğunda vitesi otomatik olarak boşa alan Neutral at Stop teknolojisi, trafiğin ve dur-kalkın yoğun olduğu güzergahlarda verimliliği artırıyor.

Yolcular için konforlu ulaşımı, otobüs şoförleri için de sürüş kolaylığını garanti eden Allison tam otomatik şanzıman, taşımacılık profesyonellerinin toplam sahip olma maliyetlerini düşürmelerine de katkı sağlıyor. Türkiye’de daha konforlu bir şehiriçi ulaşımı için tam otomatik şanzıman kullanımını yaygınlaştırmayı hedeflediklerinin altını çizen Allison Transmission Türkiye Pazar Geliştirme Müdürü Burak Kazar, fuar öncesi yaptığı açıklamada “Allison olarak otobüs ve taşımacılık alanında profesyonelliğimizi, ürünlerimiz ile yolcuların konforunu artırmak, sürücülerin görevlerini kolaylaştırmak, taşımacılık profesyonellerinin verimliliklerini ve karlılıklarını artırmak için sunuyoruz. Patentli teknolojilerimiz sayesinde sektörde liderliğimizi korurken Türkiye’de de taşımacılık alanında ürün ve teknolojilerimiz, takdir ediliyor.” dedi.

Allison-Transmission_3K_Hero
Allison xFE şanzımanlar, FuelSense Max paketi ve optimize edilmiş dişli oranları sayesinde düşük motor devirlerinde yüksek viteslerde sürüşe imkan vererek, tüm hızlarda yakıt tasarrufu sağlıyor ve düşük emisyon seviyelerine ulaşılmasına katkıda bulunuyor.

Allison’ın patentli Kesintisiz Güç Teknolojisi, sürücüler için dar, trafiğin yoğun olabildiği şehiriçi sokaklarda yüksek ivmelenme, hızlanma ve manevra kabiliyeti sunuyor. Allison’ın tamamen hidrolik tork konvertörü, minimum aşınma ve yıpranma ile otobüslerin çalışma süresini azamiye çıkartıyor. Ayrıca, masraflı ve zaman alan debriyaj değişimi gerektiren manuel ve otomatikleştirilmiş  manuel şanzımanlara kıyasla düşük bakım ve onarım gereksinimleri sayesinde işletme giderlerinde tasarruf yapılmasını sağlıyor. Allison tam otomatik şanzımanların CNG ve LNG gibi doğal gaz motorları ile mükemmel bir uyum sağladığını da belirten Burak Kazar, “Allison’ın Kesintisiz Güç Teknolojisi, bu özel motorlar için üstün bir ivmelenme ve hızlanma sunuyor. Tork konvertörü, motor torkunu çoğaltarak güç kaybını engelliyor ve motor torkunu artırıyor. CNG ve LNG motorlar için manuel ve otomatikleştirilmiş manuel şanzımanların verimli sonuçlar sunması pek mümkün değil. Bu nedenle Türkiye’de de doğal gazlı araçlar için teknolojilerimizi sunuyoruz.” şeklinde açıkladı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here