Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio’ya üçüncü kez “Yılın Performans Otomobili” ödülü

0
655
Alfa_Romeo_Giulia_Quadrifoglio
Alfa Romeo, Giulia Quadrifoglio ile üçüncü kez “Yılın Performans Otomobili” ödülünü kazandı.

Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio, “What Car?” dergisi’nin düzenlediği “2020 Yılın Otomobili” ödüllerinde “Yılın Performans Otomobili” seçildi. Üçüncü kez ödüle layık görülen 2,9 litre hacimli V6 Bi-Turbo motorlu Giulia Quadrifoglio; sürüş dinamikleri, yüksek performansı ve günlük kullanıma uygun oluşuyla Quadrifoglio prestijini bir kez daha kanıtlayarak ödüle ulaşırken, fiyat kriterlerinde de rakiplerini geride bıraktı.

Alfa Romeo, Giulia Quadrifoglio ile üçüncü kez “Yılın Performans Otomobili” ödülünü kazandı. İngiltere’de yayınlanan “What Car?” dergisi’nin düzenlediği ödül kapsamında Giulia Quadrifoglio; efsanevi Quadrifoglio prestijini bir kez daha kanıtlayarak rakiplerini geride bıraktı ve kategorisinin en üstünde yer aldı. Giulia Quadrifoglio’yu ödüle, sınıfında önder sürüş dinamikleri,  güçlü motorunun günlük kullanıma uygun oluşu ve yüksek performansı gibi özellikleri taşıdı. Otomobil, fiyat kriterlerinde de rakiplerine oranla daha iyi bir performans gösterdi.

Alfa_Romeo_Giulia
Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio, 510 bg güç üreten motoru ve 600 Nm torku sayesinde 307 km/s’lik azami hıza ve 3,9 saniyede 0’dan 100 km/s’ye ulaşabiliyor.

What Car? dergisi editörü Steve Huntingford, konuya ilişkin değerlendirmesinde “Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio üç yıl üst üste What Car? dergisi tarafından Yılın Performans Otomobili seçildi. Bu başarının birçok nedeni var; ancak Giulia Quadrifoglio’yu çekici kılan en önemli özellikleri arasında, Ferrari mühendisleri tarafından geliştirilen 2,9 litre hacimli V6 Bi-Turbo motor yer alıyor. 510 bg güç üreten motor, hava koşulları ne olursa olsun mükemmel çekiş sağlıyor. Akıcı vites geçişleri ise otomobilin genel karakteristiğiyle uyumlu ve benzersiz bir konfor sunuyor. Böylelikle Giulia, günlük kullanıma uygun bir performans otomobili olarak öne çıkıyor.” ifadelerini kullandı.

Yüzde 50:50 ön ve arka aks ağırlık dağılımı ve arkadan çekişli mimarisiyle iyi yol tutuşu sunan Giulia Quadrifoglio, 510 bg güç üreten motoru ve 600 Nm torku sayesinde 307 km/s’lik azami hıza ve 3,9 saniyede 0’dan 100 km/s’ye ulaşabiliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here