Aktaş Holding’den yeni küresel marka hamlesi

1
1197
Renault Trucks


Küresel düzeyde markalaşma vizyonu doğrultusunda dijital dönüşüme odaklanarak, geleceğe yönelik yatırım hamlelerini sürdüren Aktaş Holding, ileri teknoloji olanaklarıyla donatılan yeni üretim tesislerinde dayanıklı, uzun ömürlü ve çevre dostu endüstriyel hortum üretilmesi hedefiyle 10 milyon Dolar’lık yeni yatırıma imza attı.

Endüstri 4.0 ile ilgili saha analiz çalışması başlatarak, bu alanda etkin adımlar atan Aktaş Holding, endüstriyel alana yönelik büyük hedefleri doğrultusunda, Powertech markalı yeni ürününü devreye aldı.

Aktaş Holding, 2016 yılının başında ülkemize kazandırdığı ve ileri teknoloji olanaklarıyla donatılan yeni üretim tesislerinde dayanıklı, uzun ömürlü ve çevre dostu endüstriyel hortum üretilmesi hedefiyl, 10 milyon Dolar’lık yatırım karşılığında devreye aldığı Powertech markalı yeni ürün yelpazesini düzenlenen toplantıda tanıttı.

Toplantıda bir konuşma yapan Aktaş Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve İcra Kurulu Başkanı Sami Erol, toplam 7 bin 500 metrekare alanda 10 milyon Dolar gibi bir yatırımla hayata geçirdikleri Powertech markalı endüstriyel hortum ürünlerinin üretim çalışmalarına 2015 yılında başladıklarını belirterek, “Son teknolojiyle üretilen bu ürünlerimiz, ilk faaliyet gösterilecek ürün grubu olan su, hava, buhar-sıcak su, kum-beton, gıda-kimyasal ve akaryakıt hortumu alanında, her türlü ihtiyacı karşılayacak çeşitte, üstün mühendislik çalışmaları ile iç-dış çapları, yüksek/orta/düşük çalışma basıncı, kıvrılma yarıçapı, patlama basıncı, yüksek veya düşük çalışma ısısı, kullanıldığı alana özel olarak havaya, ozona, aşınmaya, ısıya, yağa üstün dayanım gibi özellikleri, en optimum ölçülerde belirleyecek şekilde geliştiriliyor. Türkiye’nin yanı sıra Amerika Birleşik Devletleri, Avrupa ve Ortadoğu’yu hedef bölgeler olarak belirledik. Powertech ürünlerimizle ilgili 2017 yılı ciro hedefimiz 5 milyon Dolar, 2023 hedefimiz ise 40 milyon dolar düzeyinde bulunuyor.” dedi.

 Powertech ürünleriyle ilgili yatırım hamlelerinin süreceğini de sözlerine ekleyen Sami Erol, “Powertech ile ilgili şu anda 10 milyon Dolar’lık bir yatırımımız söz konusu. 2020 ve sonrasını da kapsayan süreçte yapacağımız yeni hamlelerle birlikte, bu rakamın 25 milyon Dolar seviyesine ulaşacağını söyleyebilirim. Bu anlamda yapacağımız yenilikçi çalışmalarla, ülkemiz ekonomisine ve sektöre katma değer sunmaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Powertech endüstriyel hortum hattının, 65 metre uzunlukla Türkiye’nin bu alanda en uzun hattı olduğunun altını çizen Sami Erol, “Ayrıca bu alandaki üretim hattımız, Türkiye’de ilk yerli üretim olarak öne çıkıyor. Ar-Ge tarafındaki gücümüzü hem ürün geliştirme hem de süreç gelişimi noktasında farklılık olarak kullanmak istiyoruz. Rekabette güçlü yönlerimize odaklanıyoruz. Vizyon anlamında güçlü yönlerini ne kadar etkin kullandığın önem taşıyor. Hızlı ve dinamik karar alma sığamız, esnek yapımız ve küresel ölçekteki olası risklere karşı, her an her şeye hazır olma psikolojimizi, küresel rekabette avantaj olarak görüyorum. Endüstri 4.0’a yönelik çalışmalarımız da Ar-Ge’ye dönük hamlelerimizin merkezini oluşturuyor.” açıklamalarında bulundu.

Aktaş Holding’den yeni küresel marka hamlesi
Aktaş Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve İcra Kurulu Başkanı Sami Erol

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz