Aktaş Holding, stratejik plan değerlendirme toplantısını gerçekleştirdi

0
947

Aktaş Holding, şirketin 2017 yılı performansını değerlendirmek ve ileriye dönük yol haritasını çıkarmak üzere gerçekleştirdiği 2018-Stratejik Plan Değerlendirme toplantısında; aftermarket sektör önderliği, 100’den fazla patent / faydalı model ile bu alanda inovasyon önderliği, AR-GE Merkezi’nin aktif yönetilmesi ve OEM payının yüzde 30 seviyesine ulaştırılması gibi güçlü hedefleri açıkladı.

Ulaşım, yapı, endüstri ve yeşil enerji alanlarında yaptığı yenilikçi yatırımlar ile 100’den fazla ülkeye doğrudan ihracat gerçekleştiren Aktaş Holding, 2018-Stratejik Plan Değerlendirme toplantısı ile geleceğe dönük hedeflerini ortaya koydu.

Düzenlenen toplantıda, şirketin 2017 yılındaki genel performansı bütünüyle masaya yatırılırken, 2018 ve sonrası için de aftermarket sektör önderliği, 100’den fazla patent / faydalı model ile bu alanda inovasyon önderliği, Ar-Ge merkezinin etkin yönetilmesi ve OEM payının yüzde 30 seviyesine ulaştırılması gibi güçlü hedefler çalışanlarla paylaşıldı.

Gün boyu süren program, üst yönetimin ardından departman yöneticilerinin sunumlarıyla devam etti. Daha sonrasında, Eğitmen ve Yazar Hakan Okay’ın “Glokal Şirket Olmak ve Sürdürülebilir Rekabet Avantajı” başlıklı sunumuyla süren program, çalıştay ve gala yemeği ile sona erdi.

Fütürist bir yol izleyen firmalar fark yaratabilir

Toplantının açılış konuşmasını yapan Aktaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Şahap Aktaş, “Bu yıl Aktaş Holding’in 80‘inci kuruluş yıldönümü heyecanını yaşıyoruz. Üreterek büyüyecek olan Türkiye’nin geleceğinde, bizler gibi ülkemize katma değer sağlayan kuruluşların artarak devam etmesi gerekiyor. Artık en iyiyi keşfederek daha fazla bilgiye nasıl erişiriz, daha fazla teknolojiyi nasıl kullanırız döneminde yaşıyoruz. Geleceğe yatırım yapan işletmeler, fütürist bir yol izleyerek fark yaratabilir. Ar-Ge ve dijital dönüşüm konusunda yürüttüğümüz projelerle fark yaratmaya devam etmeyi hedefliyoruz.dedi.

Aktaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Şahap Aktaş

Her alanda dijital dönüşümle küresel önderliğe

Aktaş Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve İcra Kurulu Başkanı Sami Erol da “2017 yılında, hedeflerimizin üzerinde bir büyüme yakaladık. Aktaş Holding olarak, 2018 yılında da Ar-Ge odaklı gelişim stratejilerimiz doğrultusunda, katma değerli üretime ve dijital dönüşüm çalışmalarına ağırlık vermeye devam edeceğiz. Bu doğrultuda 2018 ana temasını, ‘Her alanda dijital dönüşümle küresel önderliğe’ olarak belirledik. Geçmişte olduğu gibi 2018 ve sonrasında da üretmeye ve gelişmeye devam ederken, aynı zamanda Aktaş Holding’in kurum kültürünün önemli bir parçası olan ‘değer yaratmaya’ odaklanmayı da sürdüreceğiz.şeklinde konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz