Ağır ticari taşıt pazarı temmuz ayında da yükseldi

0
409
taid-01
Ağır ticari taşıt pazarı temmuz ayında bir önceki aya göre yüzde 8’lik artış göstererek bin 290 adede ulaştı. Temmuz ayındaki bu artışla birlikte 2020 yılının toplam satış adedi 6 bin 66 oldu.

Ağır ticari taşıt pazarı temmuz ayında bir önceki aya göre yüzde 8’lik artış göstererek bin 290 adede ulaştı. Temmuz ayında toplam 351 adet kamyon ve 939 adet çekici satışı gerçekleşti. Temmuz ayındaki bu artışla birlikte 2020 yılının toplam satış adedi 6 bin 66 oldu.

Ertelenen talepler pazara yansımaya başladı

TAİD Başkanı İlhami Eksin, “Temmuz ayı, otomobil pazarında olduğu gibi ağır ticari taşıt pazarında da 2020 yılının geride bıraktığımız aylarına göre en fazla satış gerçekleşen ay oldu. Yeni normale dönülmesi ve ekonomideki yaşanan hareketliğin yanı sıra faizlerdeki düşüşün de satışlara olumlu yönde destek verdiğini görüyoruz. Avrupa’da belirli sınırların da açılması ile ağır ticari taşıt satışlarında ötelenen talepler, bir nebze de olsa pazara yansımaya başladı.” dedi.

Beklediğimiz artış temmuzda da devam etti

Üretimin başlamasıyla birlikte mayıs ve haziran ayı satışlarında yaşanan artış, beklediğimiz gibi temmuzda da devam etti.” diyen İlhami Eksin, “Pandemi öncesinde 2020 yılı için toplam satış hedefimiz 12 bin adet seviyelerine ulaşabilmekti. Mayıs ve haziran ayındaki artışın temmuzda da devam etmesi, 2020 yılı için pandemi öncesindeki hedefimiz olan 12 bin adetlere ulaşabileceğimiz yönündeki düşüncemizi desteklemektedir.” şeklinde konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz