Adana’nın kentiçi ulaşımında Temsa sayısı artıyor

0
2294

Adana Büyükşehir Belediyesi, kentiçi ulaşımda otobüs filosunu Temsa ile güçlendirmeye devam ediyor. Temsa, Adana’da düzenlenen törenle Büyükşehir Belediyesi’ne 15 adet Temsa Avenue otobüsü daha teslim etti. Temsa, kadın yolcuların durak haricinde inebilmeleri için “pembe düğme” uygulamasını da başlattı.

Temsa, kentiçi ulaşıma yönelik ürettiği Avenue otobüslerini Adana ile buluşturmaya devam ediyor. Temsa, Adana’da düzenlenen törenle Adana Büyükşehir Belediyesi’ne 15 adet Avenue otobüsü daha teslim etti.

Temsa, teslim edilen otobüslerde yolculuk yapan kadınların durak dışında istedikleri yerde inebilmelerine olanak sağlayan Pembe Düğmeuygulamasını hayata geçirdi.

Teslim törenine Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Adana Büyükşehir Belediyesi yöneticileri ve Temsa Genel Müdürü Dinçer Çelik ile Temsa çalışanları katıldı.

Törende konuşan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, “Bugün Adana’ya yeni bir hizmet için buradayız. Ulaşımın niteliğini ve standardını artırırken, kaliteli ve güvenli ulaşım standardını yükseltirken; projesi, tasarımı ve markası bizden olan Temsa’yı, her ürettiğini, her yeni otobüsünü ve araştırmacı kabiliyetini tebrik ediyorum. Bu Temsa’nın gururu olduğu gibi, Adanamızın da, ülkemizin de gururudur. Adana Büyükşehir Belediyesi’nin otobüslerinde güvenlik zafiyeti olmamıştır. Bu Adana için kıvanç kaynağıdır. Ancak, toplu taşımanın taşıyanları ve taşınanları arasında bu konuda bir farkındalık oluşmasında panik düğmelerinin katkısı olacaktır. Temsa, Türkiye’de yerlilik oranı en yüksek otomotiv şirketidir. Zor şartlarda üretmeyi göze alıp, Ar-Ge yapıp, dünya piyasalarında büyük otomotiv devleriyle mücadele edip, ayakta kalmanın otomotiv sektörünü bilenler için anlamı çok açık ve nettir. Çok zordur. Temsa, kendi markasıyla otobüs üreten dünyadaki birkaç firmadan biridir ve Adana’dadır. Bugün, 120 adet otobüsün 15’inin teslimatı yapılıyor. Hedefimiz Adana’da ulaşımın standardını yukarı çekmek. Temsa Avenue otobüslerle Adanamızın kentiçi ulaşım standardını yükselteceğiz.

Temsa Genel Müdürü Dinçer Çelik

Temsa Genel Müdürü Dinçer Çelik de törende yaptığı konuşmada, üretim yaptıkları kentin ulaşım filosuna 15 adet Avenue daha teslim etmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, şunları söyledi: “Temsa olarak; Adana’da üretim yapmaktan, Adana’ya istihdam sağlıyor olmaktan, araçlarımızı 66 ülkeye Adana’dan ihraç etmekten her zaman gurur duyduk, duyuyoruz. Adana’nın büyümesine, gelişmesine, Adana’daki yaşam kalitesi ve standartlarının her gün daha da yükselmesine tanık oluyoruz. Temsa olarak müşterilerimize en uygun ve en iyi hizmeti, en iyi araçları ve en yenilikçi çözümleri sunmak için yatırımlarımıza, çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz.

Kadın Yolculara Pembe Düğme

Kentiçi ulaşımda, güvenlik ve konforun büyük önem taşıdığına dikkat çeken Dinçer Çelik, “Güvenlik ve konfor talebiyle birlikte, akıllı ulaşım çözümleri daha da önem kazanıyor. Konforlu iç tasarımı, engelli donanımı, klima sistemleri, Euro 6 ölçütlerine uygun çevreci motorları ve yüksek teknolojisiyle Avenue otobüslerimiz, Adana’nın yanı sıra pek çok ilimizde yurttaşlarımıza hizmet veriyor. Ayrıca bugün teslimatını yaptığımız 15 Avenue aracımızda ‘pembe düğme’ uygulamasını da başlatıyoruz. Bu uygulamayla otobüs içindeki duracak düğme sayısını 7’den 10’a çıkarttık.  Bu düğmeler sayesinde durak harici iniş yapmak isteyen kadın yolcular istedikleri yerde inebilecekler.” dedi.

Dinçer Çelik, Adana’da üretim yapan firmalara verdiği destekten dolayı Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’ye de teşekkür etti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz