2020’de FIA ETRC şampiyonu seçilmeyecek

0
148
fia-etrc-01
FIA Kamyon Yarışı Komisyonu, 2020 FIA Avrupa Kamyon Yarışı Şampiyonası’nda sürücüler ve takımlar şampiyonluğu ödüllerini vermeme kararı aldı.

FIA Kamyon Yarışı Komisyonu, 2020 FIA Avrupa Kamyon Yarışı Şampiyonası’nda sürücüler ve takımlar şampiyonluğu ödüllerini vermeme kararı aldı.

14-15 Kasım’da İtalya’daki Misano World Circuit Marco Simoncelli pistinde yapılması planlanan FIA ETRC sezon finalinin iptal edilmesinin ardından FIA Kamyon Yarışı Komisyonu, yeterli yarış sayısına ulaşılamadığı için sürücüler ve takımlar şampiyonluğu ödüllerini vermeme kararı aldı.

İtalya’daki yarışın iptal edilmesi COVID-19 vakalarındaki artışın ve ülke tarafından açıklanan seyahat kısıtlamalarının bir sonucuydu.

Bu noktadan itibaren şampiyona düzenleyicisi Avrupa Kamyon Yarışı Birliği (ETRA) ve FIA‘nın çabaları, gelecek yılki yarışların temellerini atmaya doğru kayacak.

fia-etrc-02
4-15 Kasım’da İtalya’daki Misano World Circuit Marco Simoncelli pistinde yapılması planlanan FIA ETRC sezon finalinin iptal edilmesinin ardından FIA Kamyon Yarışı Komisyonu, yeterli yarış sayısına ulaşılamadığı için sürücüler ve takımlar şampiyonluğu ödüllerini vermeme kararı aldı.

FIA Kamyon Yarışı Komisyonu Başkanı Manuel Vidal, şunları söyledi: “Öncelikle, yarış organizatörleriyle birlikte çalışarak, son derece zor ve gelişen duruma rağmen FIA ETRC etkinliklerine ev sahipliği yapmayı başaran FIA Avrupa Kamyon Yarışı Şampiyonası düzenleyicisinin çabalarını ve kararlılığını takdir ediyorum. Bu yıl şampiyonluk unvanlarının verilmemesi hayal kırıklığı yaratsa da, durumun ciddiyetini anlamalıyız. Odak noktasının 2021’in başlarında değişmesiyle birlikte, gelecek yıl güçlü ve rekabetçi bir FIA ETRC sezonuna sahip olmak için iyi bir konumda olduğumuza inanıyorum.

FIA Avrupa Kamyon Yarışı Şampiyonası Genel Müdürü Rolf Werner ise şu açıklamayı yaptı: “Bu yılki FIA ETRC sezonunun erken sona ermesi ve şampiyonluk sıralamasının olmaması nedeniyle büyük hayal kırıklığına uğradık. Bu olumsuz zamanlarda bizimle birlikte oldukları için ekiplerimize, ortaklarımıza ve hayranlarımıza teşekkür ederiz. Herkesin çabasıyla Most ve Hungaroring’de en azından iki başarılı etkinliğe imza atmayı başardık. Son haftalarda, 2021’de etkinliklere ev sahipliği yapmayı taahhüt eden mevcut yarış organizatörlerimizle çok olumlu görüşmeler yaptık. Çok yakında gelecek yıl için bir takvim açıklayacağız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here