UND “Dijitalleşme Çalışma Grubu” ikinci toplantısı gerçekleştirildi

0
129
und-dijitallesme-calisma-grubu-ii-toplantisi-gerceklestirildi-
UND "Dijitalleşme Çalışma Grubu" ikinci toplantısı 9 Eylül 2021 tarihinde gerçekleştirildi.

UND üyelerinin Endüstri 4.0’a daha hızlı uyum sağlayabilmesi ve sektörün dijital dönüşümüne katkı sağlayabilmek adına kurulan “Dijitalleşme Çalışma Grubu” ikinci toplantısı 9 Eylül 2021 tarihinde gerçekleştirildi.

Üyelerin dijitalleşme konusundaki mevcut seviyesi ve ihtiyaçlarının tespiti amacıyla tüm üyelerin katılımına açılan “Dijitalleşme Anketi“nin sonuçları rapor haline getirildi ve hep birlikte değerlendirildi.

Çalışma Grubu üyelerine özel olarak hazırlanan ve katılımcıların kendi aralarında bilgi paylaşımı yapabilecekleri, toplantı kayıtları, raporlar, eğitim içerikleri v.b. bilgilere ulaşabildikleri internet sitesinin tanıtımı yapıldı.

Önceliklendirilmesi gereken konular hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

UND Dijitalleşme Çalışma Grubu, dijitalleşme uygulamalarının taşımacılık ve lojistik sektörüne etkileri ve sektör firmalarının dijitalleşme alanındaki ihtiyaçlarının karşılanması, mevcut sorunlarına dijitalleşme yoluyla çözüm aranması ile alakalı çalışmalar yapmak, bu çalışmalar ile alakalı düzenli raporlar yayınlamak, bu çalışmalardan üyelerini, kamu kurum ve kuruluşlarını haberdar etmek, üyelerine özel etkinlikler düzenlemek için faaliyet gösterecek.

Toplantıya UND Yönetim Kurulu II. Başkanı Şerafettin Aras (Hilal Trans), UND Yönetim Kurulu Üyesi Ziya Güner (Trans Lojistik), Adil Özkan (Elpar), Barbaros Büyükyılmaz (Toros Nakliyat), Bekir Ulutaş (Ultrans), Berke Gözüm (SGS TransitNet), Bilal Özer (Özer Taşımacılık), Bilal Yeşil (Altek), Burak Özaslan (Canmar), Canan Cellat (TOBB UND), Eyşan Şans (TOBB UND), Fatih Doğan (Kayra), Fehmi Turgut (Bulkan), Feryal Selvi (TOBB UND), Mustafa Özkan (Elpar), Murat Topkaya (Hilal Trans), Mehmet Yüce (Logitrans), Mert Osman Çimagil (İnterkombi), Muharrem Aytekin (Aytekin), Onur Dal (Hilal Trans), Özgül Demir (Borusan Lojistik), Sabire Yazıcı (Nazar), Sedat Gökçe (Schenker Arkas), Selçuk Hitit (Hitit Global), Serdar Kaya (Borusan Lojistik), Taygun Durmaz (Omsan Lojistik), Türkkan Alkan (Hilal Trans) ve Evren Bingöl (UND İcra Kurulu Başkan Yrd.), Berkalp Kaya (UND Uzmanı), İhsan Ölmez (UND Uzman Yrd.), Seda Gültekin (UND Eğitim Merkezi Sorumlusu) katılım sağladı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here