Hema Grubu, 400 milyon Euro’luk kredi yapılandırma işlemini DenizBank’ın liderliğinde başarıyla tamamladı

0
1012
Havadan_Hema_Endustri
Hema Grubu, 400 milyon Euro re-finansman kredisi için 16’sı yurtiçinden 6’sı Credit Suisse ve konsorsiyumuna ait olmak üzere toplam 22 banka ve finansal kuruluşu ile anlaştı.

Hattat Holding bünyesinde bulunan Hema Grubu, 400 milyon Euro re-finansman kredisi için 16’sı yurtiçinden 6’sı Credit Suisse ve konsorsiyumuna ait olmak üzere toplam 22 banka ve finansal kuruluşu ile anlaştı.

Temelleri 1972 yılında atılan, yıllık cirosunun yüzde 80’ini ihracattan elde eden ve 4.000 kişiye istihdam sağlayarak ülke ekonomisine çok önemli katkılar yapan Türkiye’nin en önemli otomotiv alt sistem üreticisi Hema Endüstri, traktör üreticisi Hattat Traktör ve Hema Exim grup şirketlerinin Çerkezköy yerleşkesinde kurulu üretim tesislerinde kapasite artırımı, modernizasyon ve re-organizasyon amaçlı kullanılmak üzere Türk ve yabancı bankalardan tesis etmiş olduğu kredileri, hükümetin çıkartmış olduğu “Finansal Yeniden Yapılandırma Çerçevesi” kapsamında Denizbank A.Ş.’nin liderliğinde 10 yıl vade ile başarılı bir şekilde yapılandırdı.

Böylelikle Hema Endüstri’nin kısa ve orta vadeli finansal yükümlülükleri uzun vadeye yayılarak kaynaklarının üretim ve verimlilik artışında kullanabilmesinin önü açılmış oldu. Grubun Türk Eximbank’a olan ihracat taahhütlü kredileri de yapılandırma kapsamında kapanarak bankalar konsorsiyumuna devrolması kararlaştırıldı.

Konuyu tüm müşteri, tedarikçi ve diğer paydaşlara duyuran Hema Grubu, bu başarılı yapılandırmada emeği geçen herkese teşekkür etti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz