ARÜSDER bölge gezilerine devam ediyor

0
191
arusder
ARÜSDER’in Konya’dan sonraki durağı İzmir oldu. Star Yağcılar-YDÇ Grup ev sahipliğinde gerçekleştirilen ziyarete geniş katılım ve yüksek bir sinerji damgasını vurdu.

Yeni yönetimi ile çalışmalarına hız veren ARÜSDER’in Konya’dan sonraki durağı İzmir oldu. Star Yağcılar-YDÇ Grup ev sahipliğinde gerçekleştirilen ziyarete geniş katılım ve yüksek bir sinerji damgasını vurdu.

ARÜSDER’in imalatçı-tedarikçi birlikteliğini güçlendirmek amacıyla başlattığı gezilerden ikinci İzmir’e gerçekleştirildi. Star Yağcılar -YDÇ Metal- Yağcılar Grup’a bağlı iki fabrikanın ziyaret edildiği geziye İzmirli firmaların dışında il dışından üyelerin de katılımı ARÜSDER’in yükselen trendinin bir göstergesi oldu.

Çok sıcak bir kahvaltı ile başlayan toplantı, firmaların tanıtımı ve yeni yönetimin programını açıklaması ile devam etti. Star Yağcılar-YDÇ Metal-Yağcılar Grup hakkında tanıtımın ardından, grubun iki ayrı fabrikası gezilerek detaylı bilgi alındı. Hem imalatçı hem de tedarikçi olmak sıfatıyla grup ile dernek üyeleri arasındaki işbirliğinin daha fazla nasıl geliştirilebileceğine yönelik değerlendirmeler yapıldı.

Ziyarete ev sahipliği yapan grubun yönetim kurulu üyesi Veli Yağcı; ARÜSDER’in sektördeki önemine dikkat çekerek, ARÜSDER’i ağırlamaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi. Yağcılar Grup Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Yağcı grubun tarihçesini aktardı. Uzun yıllara dayanan ve azmin, çalışmanın bir ifadesi olan grubun bugünlere gelirken dürüstlük, samimiyet ilkelerinden asla vazgeçmediklerinin altını çizdi.

Yağcılar Grup Yönetim Kurulu üyesi Hüseyin Yağcı kendi ifadesi ile “demir aşkını” yaptığı işi sevmenin ve müşteri ilişkilerinin önemine vurgu yaptı. Yeni döneme ilişkin yatırım planlarını anlatarak, hız kesmeden yollarına devam edeceklerini ifade etti.

arusder-01
Star Yağcılar-YDÇ Metal-Yağcılar Grup hakkında tanıtımın ardından, grubun iki ayrı fabrikası gezilerek detaylı bilgi alındı.

ARÜSDER Yönetim Kurulu Başkanı Musa Ertunç ise proje hakkında şunları söyledi: “ARÜSDER sektörün tek temsilcisi olmak sıfatıyla ve 22 yıllık mazisiyle çok daha önemli işlere imza atacaktır. Pandemi sonrası değişen dünya ticareti şartlarına uyum sağlamak bizim temel görevimiz. Şu an 2023 yılı ihracat hedeflerine odaklanmış durumdayız. Üyelerimizle birlikte top yekun bir kalkınma hamlesi yapmayı planlıyoruz. Bunu yaparken zincirin en önemli halkalarından bir olarak gördüğümüz tedarikçilerimizle birlikte hareket etmenin çok önemli olduğuna inanıyoruz. Dış pazarlarda rekabet edebilmek için daha güçlü daha birlikte ve daha istekli olmalıyız. Bizim rakibimiz birbirimiz değil yurt dışında bizim kadar güçlü olmayan uluslararası firmalar. Kalite olarak, bilgi birikimi olarak bizim eksiğimiz yok fazlamız var. Devletimizin ciddi desteklerini hissediyoruz ancak daha büyük hedefler için biraz daha fazlasına ihtiyacımız var. Daha organize çalışarak, yüksek teknolojiye bir an evvel adapte olarak ve devletimizin desteğini her zaman yanımıza alarak çok daha güzel işler yapacağımıza inancımız tamdır. Göreceksiniz, elbirliği ile bu zor günleri de başarı ile atlatacak ve hak ettiğimiz yerlere geleceğiz. Büyüme rakamlarında sanayinin olumlu katkısı her geçen gün daha fazla görülmektedir. Bu artış sürecek ve ülkemiz ekonomisine katma değerimiz çok daha yüksek rakamlara ulaşacaktır. Yeter ki; isteyelim, bir olalım, birlik olalım.

Programın nihayetinde birlikte yenilen akşam yemeği bu duygu ve düşüncelerin ne kadar yerinde olduğunun adeta bir göstergesi oldu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here