ZF Services Türk, Eurasia Rail’de yerini alıyor

0
1157
ZF-EcoWorld
ZF EcoWorld

10-12 Nisan 2019 tarihleri arasında İzmir’de ilk kez düzenlenecek ve raylı  sistemlere yönelik dünyanın üçüncü büyük fuarı olarak gösterilen Eurasia  Rail‘de ZF Services Türk B salonu 360 numaralı standda yerini alıyor.

Bu yıl dokuzuncusu gerçekleşecek olan fuar, her yıl ortalama 200 katılımcıya ve 12 bin ziyaretçiye ev sahipliği  yapıyor. ZF Services Türk yetkilileri, kamu ve özel sektörün en çok kullanılan ürünlerine yer veren, Türkiye’deki demiryolu ve hafif raylı sistemler üzerine sektörel gelişmelerin nabzının tutulduğu bu fuara ZF Services Türk olarak katılmaktan büyük mutluluk duyduklarını ifade ettiler.

ZF-EcoMet
ZF EcoMet

Gelecek için EcoMet

ZF, demiryolu taşıtları alanında uzun yıllara dayanan tecrübesini EcoMet  ile bir araya getirerek, metro şanzımanları için de yeni standartlar oluşturuyor. EcoMet, azami 100 km/s hızda çalışan metro uygulamalarına yönelik yeni dişli kutusu. Şık ve kompakt yapısı sayesinde fazla montaj hacmi gerektirmeyen ve sessiz çalışma için optimize edilen tasarımıyla öne çıkan EcoMet, sağlam ve ekonomik sürüş sunuyor

Get2 Raylı Sistem Kavram

Eurasia Rail Fuarı’nda yeni akıllı teknolojileri yanında çığır açan ZF Get2 Raylı Sistem Kavramı da görücüye çıkacak. Get2 Raylı Sistem Kavramı tahrik için daha fazla vites ve daha az enerji mantığı ile tasarlandı. Elektrik motoru ile dişli kutusu uyumlu bir şekilde çalışarak verimlilik ve optimizasyon sağlıyor. Bu sayede aynı güç seviyesinde yüzde 5’e kadar enerji tasarrufu  sağlanıyor.

Fuara katılım kapsamında ZF Services Türk Genel Müdürü Selim Aydınlıoğlu, “Bu fuara üçüncü kez katılıyoruz ve çok memnunuz. Ülkemizin gelişen ekonomisiyle birlikte hızla ilerleyen demiryolu, metro ve hafif raylı sistem altyapı yatırımlarını dikkate aldığımızda bu alanda bizim için önemli bir büyüme fırsatı olduğunu görüyoruz.” dedi. Sözlerine devam eden Aydınlıoğlu, ZF’nin Türkiye pazar payının artırılması için, markanın hem satış hem de satış sonrası hizmetlerdeki varlığını güçlendirmek üzere planlar yaptıklarını aktardı.

zf-rail-metro
ZF, demiryolu taşıtları alanında uzun yıllara dayanan tecrübesini EcoMet ile bir araya getirerek, metro şanzımanları için de yeni standartlar oluşturuyor.

Fuar nedeniyle İzmir’de olmaktan çok memnun olduğunu aktaran ZF Raylı Sistemler Kıdemli Satış Müdürü Tobias Hoffmann ise “Türkiye bizim için önemli bir pazar. Hızlı ilerleyen büyük yatırımlar dikkatimizi çekiyor. Pazardaki mevcudiyetimizi nasıl artırabiliriz diye çalışmalar yapıyoruz. Ayrıca yeni teknolojilerimiz ile de pazarda fark yaratacağımıza inanıyoruz.” dedi

2019’da ZF’nin yeni akıllı teknolojileri daha yüksek verimlilik ve güvenlik sağlayacak

Başarılı geçen prototip ve üretim öncesi uygulamaların ardından, uzaktan  durum gözetimi sağlayan “Altyapı  Tespit  Sistemi” ve “ZF Akıllı Ürün Etiketi” üretimi geleceğin yıldızı olmaya aday. Avusturya’nın Graz şehrinin toplu taşıma şirketi olan Graz Linien, ilk adımı 2019’un bahar aylarında, Akıllı Ürün Etiketi’nin ve  ayrıca “Altyapı Tespit Sistemi“nin iki hafif raylı hattına kurulumunu yaparak temelleri atacak. Graz Linien, ZF’nin yeni durum gözetim çözümü ile önleyici bakımın yanı sıra kalıcı altyapı izleme fonksiyonuyla verimlilik ve güvenlikte artışı hedefleyecek.

zf-get2
Get2 Raylı Sistem Kavramı tahrik için daha fazla vites ve daha az enerji mantığı ile tasarlandı. Elektrik motoru ile dişli kutusu uyumlu bir şekilde çalışarak verimlilik ve optimizasyon sağlıyor. Bu sayede aynı güç seviyesinde yüzde 5’e kadar enerji tasarrufu sağlanıyor.

Geleceğin kapsamlı durum izleme sistemi

Akıllı durum izleme sistemi connect@rail, entegre duyargaların ve gelişmiş veri analiz araçlarının, demiryolu taşımacılığında verimlilik ve güvenliği daha ileri seviyeye nasıl götürebildiğini gösteriyor. ZF’nin raylı sistemler için geliştirdiği çeşitli duyargalar; titreşimleri, yağ kalitesini ve sıcaklık eğilimlerini kaydediyor. ZF tarafından geliştirilen dijital bir platform ile toplanan veriler ZF Cloud‘a güvenilir bir şekilde aktarılıyor. Operatörler verilere bilgisayar ya da mobil cihaz üzerinden ulaşarak ZF Cloud’da toplanan analizleri ve önerilen eylem planlarını görüntüleyebiliyorlar.

ZF, Eylül 2017’den bu yana Freiburger Verkehrs AG işbirliği ile “Akıllı Ürün Etiketi” sistemini test ediyor. ZF, güç aktarma sistemleri ve altyapısındaki en önemli bileşenleri izlemek için çevrimiçi olarak buluttan buluta bir çözüm kullanıyor. Eurasia Rail 2019 fuarında ZF standına gelen ziyaretçiler, interaktif ekrandaki Akıllı Ürün Etiketi işlevlerini daha yakından görebilecekler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here