ZF Aftermarket, yeni işbirliği çağını şekillendiriyor ve öne çıkan çeşitli ürünler sunuyor

0
187
ZF-Bus-Connect
ZF Bus Connect, toplu taşıma araçlarının filo verimliliklerini ve performanslarını güçlendirmeye ve artırmaya yönelik bir filo yönetim aracı.

ZF Aftermarket, herkes için ilgi çekici bir mobilite deneyimi sunmak istiyor. Otomobillere, ticari araçlara, kamyonlara, römorklara ve otobüslere yönelik yenilikçi ZF teknolojisi, buna önemli bir katkı sağlayacak. WABCO Modular ABS Sensörleri ve elektrikli araçlara yönelik TRW Elektrikli Fren Servosu gibi geleceğe dönük yeni ürün portföyü, 14 Eylül ile 16 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek Digital ZF Aftermarket Automechanika 2021 etkinliğinde sergilenecek. Bu seneki fuarın kilit konularından biri de sürdürülebilirlik. Malzeme tasarrufu sağlamak ve emisyonları azaltmak için yeniden üretim, onarım ve güçlendirme çözümleri sunumu ZF’nin sürdürülebilirlik yol haritasındaki önemli kalemlerden biri, bir diğeri ise fabrikalarda yeşil enerji kullanmaktır. ZF Aftermarket, TRW fren balataları için ilk kez #greenaftermarket etiketini kullanıyor.

Mobilitenin dijitalleştirilmesi hızlanarak devam ediyor. Sonuç olarak müşterilerin esneklik, hız ve konfor konusundaki bireysel talepleri artıyor. ZF Aftermarket, iş ortaklarıyla birlikte, herkes için cazip mobilite deneyimleri sunmak istiyor. ZF Aftermarket Müşteri ve Strateji Müdürü Dr. Holder Hättich, konuşmasında şu ifadelere yer veriyor. “Marka değerlerimizdeki güven, tutku ve özen yalnızca servis portföyümüzdeki yaklaşımımızı belirlemekle kalmıyor aynı zamanda da değer zincirinin her noktasında, müşterilerimizin bireysel mobilite deneyimlerine de yansıyor.

İş ortaklarıyla yakın çalışmanın başarı açısından kilit bir unsur olarak değerlendirildiğini belirten Dr. Holger Hättich, “Kişisel bir yaklaşıma sahibiz, kolaylık sağlıyoruz ve hizmetlerimizi sürekli olarak iyileştirmek için müşterilerimizle yakın temas halinde kalıyoruz” diye vurguluyor.

Bilgi aracılığıyla beceri geliştirme atölyeleri

ZF Aftermarket‘in hedefi, pazardaki tüm katılımcıların Yeni Nesil teknolojileri ve beraberlerinde getirdikleri güçlükleri anlamalarını ve böylece hazırlıklarını erken tamamlamalarını sağlamak. ZF [pro]Tech gibi atölye konseptleriyle bağımsız atölyelere ZF Aftermarket ve diğer markalı ürünler için araca özel kurulum talimatları ve tüm gerekli teknik bilgilerin yer aldığı kapsamlı bir servis paketi sunuluyor. Ek olarak eğitim kurslarıyla, atölyelere Yeni Nesil Mobilite konusunda kapsamlı bir bilgi edinme olanağı sunuluyor.

ZF_Electric-Brake-Booster
TRW marka Elektrikli Fren Servosu (EBB), iyileştirilmiş fren aktivasyonunu sağlamak için özel bir elektronik sistem kullanarak vakumlu fren servolarının yerini alıyor; gerekirse vakum pompası ve ilgili kabloları, sensörleri, anahtarları ve kontrol birimleri de değiştiriliyor.

Kapsam ile atölyeleri güçlendirme

LEMFÖRDER, SACHS, TRW ve WABCO gibi güvenilir markalar ile teknik yenilikler ve geleceğe dönük hizmetler, müşteriler için oldukça ikna edici bir teklif niteliği taşıyor. “Ürün markalarımız her zaman yenilik ve deneyimin dikkat çeken bir kombinasyonunu sunmuştur. Dahası, müşterilerimiz, pazar payı kazanmak ve büyümek için avantaj olarak kullanabilecekleri geniş portföyümüze her zaman güvenebilirler.” diye ekliyor Dr. Holger Hättich.

Yedek parça pazarı için OE yeniliği: Elektrikli araçlara yönelik TRW Elektrikli Fren Servosu

Daha verimli yanmalı motorlar, hibrit veya yalnızca elektrikli motorlarda fren sistemi için modüler ve ölçeklenebilir çözümler gerekiyor. TRW marka Elektrikli Fren Servosu (EBB), iyileştirilmiş fren aktivasyonunu sağlamak için özel bir elektronik sistem kullanarak vakumlu fren servolarının yerini alıyor; gerekirse vakum pompası ve ilgili kabloları, sensörleri, anahtarları ve kontrol birimleri de değiştiriliyor. ZF Aftermarket, erken aşamalarda TRW sistemiyle yalnızca yüksek konfor gerekliliklerini ve güvenlik standartlarını karşılamakla kalmayan ve fren enerjisi geri kazanımını destekleyerek elektrikli araçların menzilini artıran orijinal bir OE yeniliği sunuyor. Bir yazılım işlevi, aracın park modunda elektrikli el freni sayesinde güvenle yerinde durmasını sağlayarak mekanik el frenine olan ihtiyacı ortadan kaldırıyor.

ZF_Wabco_ASB-Sensor
Automechanika Frankfurt’ta odaklanılan yeni ürünler arasında WABCO Modular ABS Sensörler bulunuyor.

Yedek parça pazarında yeni: WABCO modüler ABS Sensörleri

Müşteri merkezli, kaynak tasarruflu ve etkin maliyetli bir sensör olan en son WABCO ürünü, yaygın bir sorunu çözüyor: ticari araçlar arızalı bir ABS sensörüyle servise geldiklerinde ilgili parçanın belirli bir versiyonunun sipariş edilmesi gerekiyor ve bu parça her zaman bayinin stoklarında bulunmayabiliyor. Bu sorunu ortadan kaldıran modüler ABS sensörü konsepti, bağımsız servisler için geliştirildi. Tekerleğe bağlı standart bir KEA konektörüyle kısa bir ABS sensöründen, çeşitli uzunluklarda bir uzatma kablosundan ve ana elektronik kontrol birimlerini (ECU’lar) kapsayan ve pazarda bulunabilen çeşitli adaptörlerden oluşuyor. Modüler konsept, araca monte edildikten sonra yalnızca kusurlu parçanın değiştirilmesi yeterli ve bu da onarım sürecini ciddi ölçüde hızlandırarak arıza süresini ve maliyetleri azaltıyor.

Sahip olduğu özel uygulama esnekliği sayesinde servislerdeki farklı sensörlerden oluşan geniş envanter bulundurma ihtiyacı ortadan kalkıyor. Yalnızca üç parametreye bağlı olarak (sensör tipi, uzunluk ve konektör) birkaç ürünle yüzlerce çeşit değiştirilebiliyor. İki mevcut ABS sensörü, on uzatma kablosu ve sekiz adaptörden oluşan bir kombinasyon 400’ün üzerinde OE referansının değişiminde kullanılabiliyor. Gelecek planlar arasında, daha da fazla referansı kapsayabilmek için ek adaptör türevlerinin eklenmesi yer alıyor. Servis atölyelerinin hazırda çapraz referans bulundurmadan doğru kombinasyonu bulmalarına yardımcı olmak için yıl sonuna kadar tekerlek hızı sensörü seçim aracı hizmete sunulacak.

ZF_TRW_PC_Brake_Pad
ZF Aftermarket, TRW fren balataları için ilk kez #greenaftermarket etiketini kullanıyor.

ZF Bus Connect – Araç Verisinin Gücü Açığa Çıkıyor

Bağlı Gelecek Nesil Yedek Parçalar konseptine uygun yeni ürünlerden biri de ZF Bus Connect ürünü. Bu ürün, toplu taşıma araçlarının filo verimliliklerini ve performanslarını güçlendirmeye ve artırmaya yönelik bir filo yönetim aracı:

  • Güvenlik: Sürücü takibi, tehlikeli sürüş durumları tespiti ve coğrafi sınırlama kazaların meydana gelmesini önler ve hırsızlığa karşı korumaya yardımcı olur.
  • Verimlilik: Araç temelli canlı veri değerlendirmesi, optimize edilmiş sürüş ve rota planlarının hazırlanmasına olanak tanıyarak yakıt tüketimini azaltır.
  • Çalışma süresi: Tahmini hasar veya aşınma tespiti ve sarf malzemesi aşınması tespitinin yanı sıra arıza süresini kısaltmak için “kablosuz” teşhis ve onarım.

ZF Bus Connect, hibrit ve elektrikli otobüslerde ve karışık filolarda kullanım için de uygunr. Kullanıcı, araç konumunun canlı görüntülenmesi, anlık yakıt tüketimi, akü şarjı veya araç parçaları, lastik basıncı, fren aşınması ve diğer sistem mesajlarının takip edilmesi dahil aracı her açıdan kontrol edebiliyor.

Başarının anahtarları olan ortaklıklar

Gelecek Nesil Yedek Parça Pazarı’na öncülük etmek söz konusu olduğunda başka şirketlerle yapılan ortaklıkların önemi de giderek artıyor.

Bir elin nesi var, iki elin sesi var.’ Çok ama çok eski bu atasözü, günümüzde hiç olmadığı kadar önemli” diye vurguluyor Dr. Holger Hättich. Daha sürdürülebilir ekonomi, dijital siloların çözülmesi ve hatta yedek parça pazarında Gelecek Nesil Mobilite tasarımı, pek çok insanın çalışmasını gerektiriyor. ZF Aftermarket, yenilik ve dönüşüme kapalı olmayan ve cazip ve sürdürülebilir mobilite sağlamak isteyen tüm ortak çalışmalara açık.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here