Yenilenen DAF Müzesi açıldı

0
715
Opening_DAF_Museum-01
Prof. Pieter van Vollenhoven müzenin resmi açılış törenini yönetti.

Eindhoven’daki yenilenen DAF Müzesi, yaklaşık 160 müze gönüllüsü ve Hollanda Kraliyet ailesi üyesi Prof. Pieter van Vollenhoven’ın katılımıyla resmen açıldı.

TripAdvisor tarafından yapılan araştırmalara göre yılda 60 bine yakın ziyaretçisi olan DAF müzesi, şehrin ve Eindhoven bölgesinin en popüler müzelerinden biri. Daha da heyecan verici bir cazibe merkezi olmaya hazırlanan DAF Müzesi, on sekiz aylık büyük bir tadilat ve modernizasyon çalışması sonucunda yeniden ziyarete açıldı. Müze, ziyaretçi sayısını yılda 80 bine çıkarmayı hedefliyor.

Opening_DAF_Museum-02
Müze, 8 Kasım 2019 tarihinde Prof. Pieter van Vollenhoven tarafından resmi olarak açıldı.

Şaşırtıcı genişleme

Yeni müzeye girdiğinizde, ilk dikkatinizi çeken şey tamamen yeni giriş alanı, yenilenmiş restoran, yeni hediyelik eşya dükkanı ve tüm bu alanların verdiği taze, modern görünüm. Bu arada, en büyük değişiklik sergi alanına girdiğinizde belli oluyor; en az bin 100 metrekarelik alan sağlayan yeni bir kanat eklendi.

Opening_DAF_Museum_panorama
DAF Müzesi, Eindhoven’ın en popüler müzelerinden biri.

DAF Müzesi Dostları Vakfı Başkanı ve DAF’ın kurucusu Hub Van Doorne’un torunu olan Marc Van Doorne, ‘’Bu fantastik genişleme, bize DAF’ın zengin tarihinin en iyi özelliklerini vurgulamak için daha fazla alan verdi. Bu aynı zamanda DAF’ın tarihini geçmişten günümüze izleme fırsatı ve modern taşımacılığın önemini vurgulamanın yanı sıra sektördeki, örneğin motor teknolojisindeki en son gelişmeleri sergilememiz anlamına da geliyor. Sonradan ‘Van Doorne’s Automobiel Fabriek’ olarak bilinen ‘Van Doorne’s Aanhangwagen Fabriek’ her zaman yenilikçi çözümleri ile meşhur olmuştur. Bu çözümlerin DAF Müzesi’nde sergilenen bir dizi etkileyici treyler, otomobil ve kamyon ile sonuçlandı.’’ dedi.

Opening_DAF_Museum_panorama-01
Müzenin yenilenmesinde 160 eski DAF çalışanı gönüllü olarak çalıştı.

Resmi açılış

Müze, 8 Kasım 2019 tarihinde DAF Müzesi’ne benzersiz bir DAF Midilli’de gelen Prof. Pieter van Vollenhoven tarafından resmi olarak açıldı. Sadece 15 tane üretilen bu kamyonlardan bir tanesi de Hollanda kraliyet ailesine ait.

Opening_DAF_Museum_panorama-02
DAF Müzesi, on sekiz aylık büyük bir tadilat ve modernizasyon çalışması sonucunda yeniden ziyarete açıldı.

Gönüllülere gönülden şükran

DAF Müzesi Dostları Vakfı Başkanı Marc Van Doorne, “Büyükbabam Hub ve erkek kardeşi Wim Van Doorne yeni DAF Müzesi ile neler başardıklarını görebilselerdi inanılmaz gurur duyacaklarından eminim. Büyük çoğunluğu eski DAF çalışanları olan 160’tan fazla gönüllümüze özellikle minnettarız. Onlarsız bu tadilatı yapamaz ve her şeyin ziyaretçilerimiz için hazır olduğundan emin olamazdık.” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here