Volvo Trucks yeni dizel motorları ile yakıt tasarrufu sağlıyor

0
560
Volvo Trucks yeni D11 ve D13 dizel motorları ile yakıt tasarrufu sağlıyor

Volvo Trucks‘ın Volvo FH, Volvo FM ve Volvo FMX için geliştirdiği yeni D11 ve D13 dizel motorları Euro 6 Step D düzenlemesini karşılıyor ve taşımacılık operasyonları için yakıt maliyetlerini azaltan bir dizi iyileştirme içeriyor.

Volvo Trucks Başkanı Claes Nilsson, “Taşımacılık maliyetlerinin yaklaşık üçte birine denk gelen yakıt için, tasarruflarda yeni yollar bulmak adına her taşın altına bakmaya devam ediyoruz.” dedi ve ekledi “Bu defa, küçük iyileştirmeler ile müşterilerimize performanstan veya verimlilikten ödün vermeden önemli ölçüde maliyet tasarrufu sağlıyoruz.

Volvo Trucks Başkanı Claes Nilsson

Yeni Euro 6 Step D yönetmeliği, kamyonların normal kullanım koşullarında yayım standartlarına uyduğundan emin olmaya odaklanır. Volvo Trucks’ın daha sıkı yayım standartlarını yerine getirmek için attığı adımların içerisinde yeni motor yazılımı ve egzoz gazı filtreleme sistemi için geliştirilmiş bir kaplama bulunuyor.

Harita tabanlı I-See yazılımı, rotanın topografisini izlemek için harita verilerini kullanıyor; vites seçimi, hızlanma ve motor frenlemesi gibi noktalara odaklanıyor.

İyileştirilen D13 dizel motorda ayrıca yeni VDS-5 düşük viskoziteli yağ, yakıt tüketimi ve iç sürtünmeyi azaltan piston yeni yağ segmanı kullanılıyor. Ek olarak, 500 beygir motor, 460 beygir ve 420 beygir motor seçenekleri aynı yüksek sıkıştırma oranına sahip olup ekstra yakıt tasarrufu da elde edilmesini sağlıyor.

Volvo Trucks’ın geliştirilmiş D13 motoru, yeni Euro 6 Step D düzenlemesini karşılıyor ve taşımacılık operasyonları için yakıt maliyetlerini azaltan bir dizi iyileştirme içeriyor.

Harita tabanlı I-See yazılımı, rotanın topografisini izlemek için harita verilerini kullanıyor; vites seçimi, hızlanma ve motor frenlemesi gibi noktalara odaklanıyor. Kamyonun kinetik enerjisini en iyi şekilde kullanmak üzere tasarlanmış olan I-See teknolojisi yeni vites seçimi stratejisi ve I-Roll teknolojisinin daha verimli kullanılmasını sağlayan serbest hareket işlevi ile güncellendi.

Harita tabanlı I-See yazılımı, yeni vites seçimi stratejisi ve I-Roll teknolojisinin daha verimli kullanılmasını sağlayan serbest hareket işlevi ile güncellendi.

Claes Nilsson, “Bu güncellemeler, müşterilerimizi yeni yayım düzenlemesinde en iyi şekilde desteklerken, Volvo FH, Volvo FM ve Volvo FMX kamyonlarımız için yakıt verimliliğini artıracaktır.” dedi.

Volvo Trucks’ın yeni D11 ve D13 dizel motorları Aralık 2018 sonundan itibaren sipariş edilmeye başlandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here