Ülkelerin sınır güvenliğini yapay zeka sağlayacak

0
50
ArmaKontrol
Arma Kontrol tarafından geliştirilen, zorlu coğrafya ve iklim şartlarının yanı sıra altyapı yetersizliklerinde dahi çalışabilen yapay zeka destekli bariyerler bugün Irak ve Kıbrıs gibi ülkelerin sınırlarında kesintisiz güvenlik sağlıyor

Ülkeler sınırlarını korumak için milyonlarca dolarlık güvenlik yatırımı yapıyor. Coğrafi koşullar, zorlu iklim ve altyapı şartları ise sınırların korunmasını daha da zorlaştırıyor. Geliştirdikleri yapay zeka ve nesnelerin interneti donanımlı güvenlik ve bariyer sistemleriyle, bugün dünyanın birçok ülkesinin sınırlarını koruduklarını belirten Arma Kontrol Kurucusu ve Genel Müdürü Koray Kartal, gelecekte ülke sınırlarını yapay zeka teknolojilerinin koruyacağını söyledi. 

Küreselleşen dünyada devletlerin sınır güvenliği kritik önem taşıyor. Ülkeler, jeopolitik konumu dolayısıyla sınır güvenlikleri için farklı yollar arayarak bariyer sistemlerine yöneliyor. Arma Kontrol tarafından geliştirilen, zorlu coğrafya ve iklim şartlarının yanı sıra altyapı yetersizliklerinde dahi çalışabilen yapay zeka destekli bariyerler bugün Irak ve Kıbrıs gibi ülkelerin sınırlarında kesintisiz güvenlik sağlıyor. 

Irak ve Kıbrıs’ın yanı sıra Sırbistan, Romanya ve Suudi Arabistan gibi ülkelerde sınırları koruyan Arma Kontrol, altyapının olmadığı alanlara yönelik teknolojik çözümler geliştiriyor. Sabit bariyer ve güneş enerjisiyle çalışan mobil road blocker sınır güvenliğinde en çok kullanılan güvenlik sistemleri olurken, ülkeler ayrıca sınırlarında Anti-Terör Road Blocker ve Anti-Terör Mantar Bariyer gibi ürünlere talep gösteriyor.

ArmaKontrol-GenelMuduruveKurucusu_KorayKartal_gorsel
Geliştirdikleri yapay zeka ve nesnelerin interneti donanımlı güvenlik ve bariyer sistemleriyle, bugün dünyanın birçok ülkesinin sınırlarını koruduklarını belirten Arma Kontrol Kurucusu ve Genel Müdürü Koray Kartal, gelecekte ülke sınırlarını yapay zeka teknolojilerinin koruyacağını söyledi.

Ürünlerimiz teknolojik altyapısı sayesinde sınır güvenliği için tercih ediliyor

Konuyla ilgili görüşlerini paylaşan Arma Kontrol Kurucusu ve Genel Müdürü Koray Kartal, “Ülke sınırları, ülkeler için her zaman en kritik mesele olmuştur. Bariyer ve güvenlik teknolojilerimizin altyapısı sayesinde bugün birçok ülke ürünlerimizi sınır güvenliği için tercih ediyor. Böylesine önemli ve her ülke açısından milli bir mesele için bizi tercih etmeleri, ayrıca bir gurur kaynağı oluyor. Biz de bu güveni sarsmamak ve daha fazla sınırı korumak için ürünlerimizi günün gereken teknolojileriyle donatıyoruz. Gerekli tüm geliştirmeleri yapıyoruz.” dedi

2021 yılında sınırlarda yapay zeka ve nesnelerin internetini göreceğiz

Kartal, şöyle devam etti: “Ülke sınırlarında en çok sabit bariyer ve güneş enerjisi ile çalışan mobil road blocker bariyer kullanılıyor. Sonrasında ise Anti-Terör Road Blocker ve Anti-Terör Mantar Bariyer gibi ürünler talep görüyor. Gelişen teknoloji ve altyapı ağlarıyla birlikte 2021 yılında ülkelerin sınırlarında yapay zeka ve nesnelerin internetinin hakim olacağını düşünüyoruz. Biz de bu öngörüyle birlikte ülke sınırlarını korumak için bu alanlara yönelik teknolojiler üzerine çalışıyoruz.” 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here