Sava 5 serisi satışa sunuldu

0
158
Sava_3
Sava, ön lastikler için Avant 5, çeker lastikler için Orjak 5 ve treyler lastikler için Cargo 5 lastiklerinden oluşan 5 Serisi ürün grubunu tanıttı.

Sava, ön lastikler için Avant 5, çeker lastikler için Orjak 5 ve treyler lastikler için Cargo 5 lastiklerinden oluşan 5 Serisi ürün grubunu tanıttı.

Bu ürün grubu, dört mevsim performansın sağladığı çok yönlülükle birlikte sağlam ve güvenilir lastik arayan filolar için tasarlandı. Tüm boyutlar ve tüm aks konumları için Kar Tanesi (3PMSF) etiketine sahip Sava 5 Serisi, karla kaplı yollarda sürüş sırasında dört mevsim özelliğinin güvenini sunuyor.

5 Serisi, zorlu yollarda, bölgesel ve şehiriçi kullanımda etkili performans sağlamak üzere tasarlandı. Sağlam bir diş tasarımı ve karkasa sahip olan ürün, kullanım maliyetlerinin azaltılmasını sağlamak üzere geliştirildi.

Bu ürün grubunun ön aks kullanım için tasarlanmış lastikleri Sava Avant 5 adını alıyor.  Bu lastiklerdeki 5 dişli sırt deseni ve kanalların kıvrımlı yapısı diş arası çatlak ve kopma yolunmaları azaltıp dönüşlerdeki aşınmaları en aza indiriyor. Ayrıca Avant 5 lastikler bir önceki nesile göre yüzde 4 oranında artırılmış aşınabilir kauçuğa ve 1 mm daha fazla diş derinliğine sahip ve bu ilave özellikler dayanıklılığın artırılmasına yardımcı oluyor. Avant 5 ön lastiklerde ilk kez High Load özelliği (arttırılmış tonaj kapasitesi) sunuluyor. Bu özellik, Euro 6 emisyon standartları ve yeni elektrikli araçların ön aks lastiklere yüklediği ilave ağırlıklar nedeniyle geliştirildi.

Sava_2
Tüm boyutlar ve tüm aks konumları için Kar Tanesi (3PMSF) etiketine sahip Sava 5 Serisi, karla kaplı yollarda sürüş sırasında dört mevsim özelliğinin güvenini sunuyor.

Orjak 5 çeker lastiği de zorlu koşullar için tasarlanmış bir ürün olma özelliği taşıyor. Lastiğe 5 dişli desen tasarımı dayanıklılık sağlarken desendeki yoğun kılcal kanallı yapı her türlü hava koşulunda ekstra çekiş sağlıyor. Lastiğin kapalı olmayan, yarı açık tip omuzlarında ise diş arası bağlantı tümsekleri bulunuyor. Bu güçlendirici tümsekler, aşınmayı azaltırken daha dayanıklı bir desen yapısı meydana getiriyor.

Cargo 5 treyler lastiği ise dayanıklı desen yapısı sayesinde, yüksek ve uzun kilometre ömrü sağlar. Bunun yanında, ilave sırt altı kauçuğu sayesinde, lastik karkasını hasarlara karşı koruyarak karkasın defalarca kaplanabilmesine olanak sunuyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here