Sarp Intermodal, Tırsan’ı tercih etti

1
1573

Türkiye’nin intermodal taşımacılığına verimlilik ve farklılık getirmek için kurulan Sarp Intermodal, filosuna 10 adet T.SHG.L Tırsan Konteyner Şasi yarı treyler kattı. Firma, son alımını yaptığı Tırsan Konteyner Şasi treylerlerin sahip olduğu hafif ve akıllı tasarım konteyner kilitleri ile daha fazla yük taşıyacak.

 Türkiye’de ve Avrupa’da taşımacılık yapan firmalar, Tırsan ürün ve hizmetleri ile büyümelerini sürdürüyorlar. Türkiye’de intermodal taşımacılık hizmeti vermek için kurulmuş olan şirketlerden Sarp Intermodal, Tırsan’ın konteyner taşımacılığına özel geliştirdiği hafif ve güçlü Tırsan Konteyner Şasi’yi tercih etti. Firmanın aldığı 10 adet araç için Tırsan Adapazarı fabrikasında yapılan teslimat töreninde araçlar, Tırsan Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu tarafından Sarp Intermodal Genel Müdür Yardımcısı Şenol Taş’a teslim edildi.

Tırsan Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu, teslimat töreninde yaptığı konuşmada yıllardır ihraç taşımalarının tenteli TIR’larla yapıldığını; ancak son yıllarda intermodal taşımacılığın büyük bir gelişim içinde olduğunu söyledi. Ağırlıklı olarak ithal taşımalarda kullanılan konteynerlerin bugün ihraç taşımalarında da kullanılmaya başlandığına işaret eden Çetin Nuhoğlu, “Konteynerler Türkiye’nin ihracatında etkin bir şekilde kullanılıyor. Ulaştırma koridorları gelişiyor. Yeni ulaştırma koridorlarında denizyolu ve ona bütünleştirilmiş tren yolu taşımalarının ağırlığı var. Bu modlar diğer dağıtım kanallarıyla da destekleniyor.” dedi.

2019’da 10 bin adet treyler ihracatı

40 yıldır en iyi hizmeti vermeye çalıştıklarını dile getiren Çetin Nuhoğlu, şöyle devam etti: “Geçtiğimiz yıl Avrupa ülkelerine 5 bin ürün ihraç ettik ve Türkiye’nin en büyük 111’inci ihracatçısı olduk. Türkiye’den Avrupa’ya satılan her 4 treylerden 3’ünü biz sattık. 2019’da 10 bin treyler ihraç edeceğiz. Bu ürünleri birinin adına üretmiyoruz, kimsenin taşeronu değiliz. Türkiye’de üretiyoruz ve Avrupa’nın tümüne satıyoruz. Bunu da kendi kanallarımızla kendi bayi organizasyonumuzla gerçekleştiriyoruz.

Tırsan ile müşterilerimize avantaj sunuyoruz

Sarp Intermodal Genel Müdür Yardımcısı Şenol Taş ise yaptığı konuşmada 2014 yılında Batu Intermodal adıyla intermodal taşımacılık hizmeti vermek amacıyla kurulduklarını ve 1 Haziran 2017’de isim değişikliğine giderek yollarına Sarp Intermodal olarak devam ettiklerini söyledi. Türkiye’de intermodal hizmet vermek için kurulmuş ilk şirket olduklarını söyleyen Taş, “Avrupa’da yaklaşık 16 farklı ülkede servis hizmeti veriyoruz. Türkiye’deki limanlardan Ro-Ro ile İtalya Trieste’ye gidiyoruz. Oradan da destinasyona göre karayolu veya demiryolu ile kapıdan kapıya teslimat yapıyoruz. Avusturya’nın en öncü şirketlerinden Gartner KG ile yaklaşık üç yıldır ortaklık içerisindeyiz. Türkiye-Avrupa arasında sunduğumuz intermodal hizmetlerin yanında hedefimiz, üçüncü ülke taşımalarında da gücümüzü artırmak. Şu anda Avrupa’dan İran, Irak, Gürcistan, Azerbaycan ve Türkmenistan’a taşımalar yapıyoruz.” dedi.

Neden Tırsan’ı tercih ettiklerini de açıklayan Şenol Taş, “Tırsan kalitesini anlatmamıza gerek yok. Çünkü Tırsan kalitesini bilmeyen yok. Bunun dışında bizim Tırsan treylerleri tercih etmemizin ilk nedeni hafif olması. En son aldığımız araçlar 3 bin 860 kg ağırlığında. Bu daha fazla yükleme yapabilmemize olanak sağlıyor. Müşterilerimize de bu sayede büyük avantaj sunuyoruz. Bugüne kadar bir sorun yaşamadık; ama eğer bir sorun ortaya çıkarsa Tırsan’dan anında destek alacağımızdan kuşkumuz yok. Bu da bir diğer önemli tercih sebebimiz.” şeklinde konuştu.

Tırsan Konteyner Şasi

Olumsuz yol ve hava koşullarına karşı katoforez ile kaplanan T.SHG.L Tırsan Konteyner Şasi, C45-C63 arası swapbody taşıyabiliyor. Tırsan hafif şasi teknolojisi sayesinde 3 bin 860 kg ağırlığa sahip bulanan araç, daha az yakıt tüketimi ve daha fazla yükleme sığası sunuyor. Akıllı tasarım ön konteyner kilitlerinin konumlandırılabilir olması ile 40 ile 45 ft.’lik konteynerler için rahat bir işletim sağlanıyor.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here