sahibindex Vasıta raporu Temmuz sonuçları açıklandı

0
226
sahibinden_Otomotiv
sahibinden.com verilerinden hazırlanan sahibindex Vasıta raporuna göre Temmuz ayının en çok ilan verilen vasıta kategorisi otomobil oldu.

sahibinden.com verilerinden hazırlanan sahibindex Vasıta raporuna göre Temmuz ayının en çok ilan verilen vasıta kategorisi otomobil oldu. Otomobili; Minivan & Panelvan, Arazi/ SUV & Pick-up, Motosiklet ve Ticari Araçlar takip etti. Marka & Model sıralamasında ilk sırada Renault – Clio ve Volkswagen Passat yer aldı. Geçtiğimiz yılın Temmuz ayının lideri olan Opel – Astra ise listede üçüncü oldu. Sıralama Renault – Megane ve Ford – Focus ile devam etti. Temmuz ayında en çok ilanı verilen Arazi/ SUV & Pick-up markası değişmedi ve geçtiğimiz yıl da olduğu gibi ilk sırayı yine Nissan aldı.

sahibinden_Otomobilde_En___ok___lan_Verilen_Modeller__1

sahibindex Vasıta raporuna göre Temmuz ayında en çok beyaz, siyah, gri, gümüş gri ve kırmızı renkli, yakıt türü dizel olan otomobil ilanları verildi. 2020 yılının Temmuz ayında ilan sayısı ile lider olan 2015 model otomobiller bu yıl, 2016 model otomobiller ile birinciliği paylaştı.

sahibinden_Otomobilde_En___ok___lan_Verilen_Model_Y__l____2

Geçtiğimiz senenin Temmuz ayına oranla 2 puan düşüş görüldü ve tüm ilanlar arasında araçların yüzde 33,5’i 0 – 100 bin kilometre aralığında yer aldı. İlanların yüzde 25,4’ü 50.000 – 100.000 TL aralığında satışa sunuldu, bu oran geçtiğimiz yıl ise yüzde 33,4 olarak belirlenmişti.

sahibinden_Otomobilde_En___ok___lan_Verilen_Fiyat_Aral_________3

sahibinden.com’da Temmuz ayında ilan bakanların en çok ilgisini çeken otomobil, geçtiğimiz sene olduğu gibi Volkswagen marka otomobiller. Sıralama ise değişmiyor ve Volkswagen’i Renault, BMW, Opel ve Ford takip ediyor.

sahibinden_Otomobilde_En___ok_G__r__t__lenen_Markalar___4

Araçlar en çok gece 22:00-23:00 aralığında incelendi, ilanlara ortalama bakılma süresi ise 10 dakika 3 saniye.

sahibinden.com’un Temmuz ayı verilerine göre satılık otomobil ilan fiyatları yüzde 2,6 arttı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here