Renault Trucks, “T High Edition – Team Alpine” özel serisini tanıttı

0
1878

Renault Trucks, 2017 24 Saat Le Mans yarışı nedeniyle yeni “T High Edition – Team Alpine” özel serisini tanıttı. Renault Trucks uzun yol serisinin amiral gemisi olan T High, özel Alpine Takımı sürümünde Fransız takımın renklerine sahip özel donanım ve ayrıntılarla dikkat çekiyor. Numaralandırılan 99 çekiciyle sınırlı olan özel Alpine Takımı serisi haziran ayı itibariyle sipariş edilebiliyor.

İlk özel serisi olan T High Edition’ı Eyül 2016’da Hannover’deki IAA Fuarı’nda sergileyen Renault Trucks, Fransız Alpine otomobil yarışı takımı işbirliği ile yeni bir seriyi pazara sundu.

Renault Trucks ve Alpine yarış takımı arasındaki işbirliğinden ilham alan tasarımcılar ekibi, markanın estetik kodlarını ortaya koyarken Fransız seçkinciliğini sembolize eden bir tasarım oluşturmak için her bir ayrıntıya dikkat etmişler. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Signatech-Alpine takımı kurucusu Philippe Sinault, “Alpin markasının tasarım kodlarını taşıyan yarış takımı rengindeki bu muhteşem seriyi ortaya çıkarmaktan dolayı gurur duyuyoruz. Alpine tasarımcılarının Alpine üretimi otomobillerde harika bir iş ortaya çıkarmaları gibi Renault Trucks’taki yaratıcı takım da Fransız uzmanlığını ve seçkinciliğini ortaya koymuş.” dedi.

Renault Trucks T High Edition – Team Alpine, dış tasarımda inci beyazı boyası ve Alpine renklerindeki trimle dikkat çekiyor. Seçkin ayrıntılara sahip kabin tasarımı ikonik Alpine mavisinin yanı sıra turucu dokunuşlarla özelleşiyor.

Kabin içinde ise sürücüler, iki renkli deri koltuklar ve kumande panelinde Alpine ruhunu yansıtan alüminyum trim ile aynı seçkin spor tasarım havasını soluyorlar. Sürücü konforunu artırmak için T High Edition – Team Alpine’de iki deri kolçağa ve deri direksiyona yer veriliyor.

T High Edition Team Alpine, 520 beygir gücünde 13 litrelik Euro 6 C common rail motor ile donatılıyor. Özel seride yakıt verimliliği için Renault Trucks GPS ile öngörülü hız sabitleme sistemi Optivision’u da içeren Fuel Eco+ paketi de sunuluyor. Rüzgar direncini düşüren aerodinamik özelliklerin yanı sıra hem sürücünün hem de karayolunu kullanan diğer paydaşların azami güvenliği için uyarlanabilir hız sabitlemeyi, köşe farlarını ve Xenon ana farları da içeren Protect paketi özel serinin donanımları arasında yer alıyor.

Renault Trucks uzun yol serisinin amiral gemisi olan T High, özel Alpine Takımı sürümünde Fransız takımın renklerine sahip özel donanım ve ayrıntılarla dikkat çekiyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz