Osram otomotiv sektörünün geleceğine akıllı çözümleriyle yön veriyor

0
347
Osram_xenarc_night_breaker_laser_gorsel_2
Osram Night Breaker Laser

Dijitalleşme, akıllı aydınlatma çözümleri alanında yeni fırsatlar sunuyor. Dünyanın önde gelen teknoloji şirketlerinden Osram, geliştirdiği akıllı aydınlatma çözümleriyle otomotiv sektörünün geleceğine yön verecek gelişmelere imza atıyor. Sürücülerin engelleri ve tehlikeyi daha erken görebilmeleri için geliştirdiği Led tabanlı farlarla 2018 yılında Alman İnovasyon Ödülü’nü alan şirket, 2019 yılında fotonik ve optik teknolojilere daha fazla odaklanarak, otomotiv sektöründe aydınlatmayı da akıllı hale getiriyor.

Son yıllarda otomotiv aydınlatma çalışmalarına hız veren dünyanın önde gelen aydınlatma teknolojileri şirketi Osram, 2019’da da özellikle güvenli sürüş için yeni teknolojilere odaklanacağını duyurdu. Aydınlatma sektörünün son dönemdeki en önemli artısı olarak sürekli gelişen Led ve lazer teknolojisine yatırım yapan Osram, her yıl dünya çapında üretilen binek araçların yarısında tercih edilen marka olarak da ön plana çıkıyor.

Otomotiv sektörüne Led teknolojisi ile ışık tutuyoruz

OEM ürünleriyle Türkiye’de birçok araç üreticisinin aydınlatma teknolojisinde çözüm ortağı olduklarını söyleyen Osram Türkiye CEO’su Can Dikmen, Türk otomotiv sektöründe önemli bir konuma sahip olan Martaş işbirliği ile hizmet ağlarının gelişeceğini ve daha ulaşılabilir olacaklarını ifade etti. 2019 yılı hedefleri doğrultusunda tamamen teknoloji odaklı çözümlere ağırlık verdiklerini söyleyen Dikmen, “Sektöre sunduğumuz yeni performans lambalarımızdan, gece görüş özelliğiyle öne çıkan Night Breaker Silver ve yüzde 200’e kadar daha fazla parlaklık sağlayan Night Breaker Laser büyük ilgiyle karşılandı. Geliştirdiğimiz bu yüksek ışık sağlayan lambalar ortalamanın üstünde gösterdiği performans ile sürücülerin yolu daha net görmesini sağlıyor. Böylece sürücüler tehlikeli durumları, engelleri ve yolu kullanan diğer araçları daha kolay bir şekilde fark edebiliyorlar. Özellikle Night Breaker Laser’in üretiminde kullandığımız ‘lazerli kabartma’ tekniğini ilk kullanan şirketiz. 2019’da da bu teknolojiye odaklanacağız. Akıllı aydınlatmanın temelini oluşturan Optotronic LED sürücülerimizi de sürekli geliştiriyoruz. Önümüzdeki yıllarda Led teknolojisinin otomotiv sektöründe kullanım alanının genişlemesi ile çığır açıcı gelişmeler yaşayacağımızı öngörüyoruz.” diye konuştu.  

Osram_xenarc_night_breaker_laser_gorsel
Aydınlatma sektörünün son dönemdeki en önemli artısı olarak sürekli gelişen Led ve lazer teknolojisine yatırım yapan Osram, her yıl dünya çapında üretilen binek araçların yarısında tercih edilen marka olarak ön plana çıkıyor.

Sürücüler artık yolu daha net görebiliyor

Geçtiğimiz yıl görüş alanını iyileştirmek ve sürücülerin tehlikeyi daha erken görmelerine yardımcı olmak için ürettiği Night Breaker Laser ve Silver lambalarını sektöre sunan Osram, Koito işbirliğiyle geliştirdiği XLS ürün ailesi ile yeni Toyota Corolla Sport’un tasarım yüzü oldu. Otomotiv sektörünün en önemli organizasyonlarından biri olan Automechanika 2018’de, VW Golf VII için geliştirdiği araba farları ile Elektronik Ekipman ve Sistemler kategorisinde “En İyi Ürün” ödülüne sahip olan şirket, LED tabanlı yenilenmiş farlarıyla Alman İnovasyon Ödülü’nü de kazanarak, 2018 yılına damgasını vurdu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here