Musa Ertunç, ARÜSDER Başkanı seçildi

0
87
arusder
Araç ve Araç Üstü Ekipman ve İş Makinaları Üreticileri Birliği Derneği (ARÜSDER) genel kurulu gerçekleştirildi ve yönetim kurulu başkanlığına ASO Yönetim Kurulu Üyesi Musa Ertunç seçildi.

1999 yılından bu yana faaliyetlerini sürdüren Araç ve Araç Üstü Ekipman ve İş Makinaları Üreticileri Birliği Derneği (ARÜSDER)’in pandemi dolayısı ile ertelenen genel kurulu ASO’da gerçekleştirdi. Yeterli çoğunluğun sağlanması üzerine açılış ve veda konuşması yapan Burhan Fırat, tüm çalışma arkadaşlarına ve üyelere teşekkür ederek, uzun yıllardır sürdürdüğü başkanlık görevini devralacak yeni başkan ve yönetim ekibine başarılar dileklerini sundu. Tüzük değişikliği ile yönetim kurulu sayısı yediye çıkartıldı. Genç ve dinamik bir liste ile aday olan Karba-Hidroan Yönetim Kurulu Başkanı ve ASO Yönetim Kurulu Üyesi Musa Ertunç, yeni başkan olarak oy birliği ile seçildi.

Konuşmasında üyelere teşekkür eden Musa Ertunç, şunları söyledi: “Pandemi sürecinin sonlarına yaklaşmaktayız. Dilerim yeni bir mutasyon veya aksilik olmaz. Aşı ve güçlü sağlık sistemimiz sayesinde biz dünyaya örnek olacak bir süreç yönetimi gerçekleştirdik. Gerek iç pazarda gerekse uluslararası pazarlarda çok üretken ve yepyeni bir sürece giriyoruz. Bu yeni düzende daha fazla birlik beraberlik içerisinde ve dayanışma duyguları ile hareket edersek çok daha etkili olacağımıza inanıyorum. Çalışmalarımızın ana teması bu olacak ve tekrar birlikten doğan güç ilkesi ile ülkemize katma değer yaratacak, cari açığımızın kapanması yolunda var gücümüzle çalışmaya  devam edeceğiz. Yatırımlara ara vermeksizin çalıştık, çalışıyoruz ve çalışacağız. Bu göreve bizleri layık gören herkese çok teşekkür ediyorum.

Göktan Güçlü Genel Sekreterlik görevine ve Recep Özer Proje Yöneticiliği görevine devam edecekler. Son derece sıcak ve samimi bir ortamda gerçekleştirilen genel kurulda yönetim ve denetim kurulları ise şöyle belirlendi:

 YÖNETİM KURULU ASİL ÜYELER
1KARBAMUSA ERTUNÇ
2KOLUMANYAŞAR KILIÇ
3ÜNSAL DAMPERÖMER ÜNSAL
4HİDRO-MAKSEÇKİN KESİNBAŞOĞLU
5KOZMAKSANERDİNÇ KOZANOĞLU
6RASİM MAKİNAOSMAN RASİM
7ÇIVGIN BOYAMERTKAN ÇIVGIN
   
 YÖNETİM KURULU YEDEK ÜYELER
1VİMPODOĞUKAN GEZİNİR
2EFE ENDÜSTRİFİLİP MİNESYAN
3TELEFONCULARERDİ KAYA
4ERDEMLİ MAKİNASEMA KARAİSMAİLOĞLU
5ÇELİKSANSERHAT ÇELİK
6NURMAKMUSTAFA ÇAYIR
7ÖZÇELİKLERSERHAT NURİ ÖZÇELİK
   
   
   
 DENETİM KURULU ASİL ÜYELER
1STAR YAĞCILARVELİ YAĞCI
2TUREKSAZELİHA  ŞAHİN
3ARLENTUSŞAHAN TAHTALIOĞLU
   
 DENETİM KURULU YEDEK ÜYELER
1KARDEŞLEREMRULLAH BALCI
2KARTALLARÖMER KARTAL
3DAMPERSANALİ ÖZKUL

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here