Marcopolo Çin, uluslararası varlığını ve Afrika’ya ihracatını güçlendiriyor

0
149
MP-China
Çin biriminde geliştirilen model Tanzanya'ya tedarik edilecek.

Brezilyalı otobüs karoseri üreticisi Marcopolo S.A.‘nın bir operasyonu olan Marcopolo Çin (MAC), uluslararası operasyonlarını genişletirken, bu Ekim ayında Afrika’da Tanzanya’ya yeni otobüsler tedarik etti. Şirket, Brezilya markasının ürünlerinin sağlamlığı, güvenliği ve kalitesiyle tanındığı kıtadaki varlığını genişletmek amacıyla Afrika pazarının ihtiyaçlarına ve özelliklerine odaklanan yeni bir model olan X1200‘ü geliştirdi.

Ortadoğu ve Afrika’dan Sorumlu Yabancı Pazarlar Ticari Koordinatörü Ângelo Oselame, “Amacımız, Marcopolo’nun farklı kıtalardaki operasyonları arasında var olan sinerjiyi ve uzmanlığı, uluslararası alanda daha rekabetçi olabilmek ve en iyi ürünü en iyi koşullarda sunabilmek için optimize etmek.” dedi.

Yöneticiye göre üretici başlangıçta iki Tanzanya müşterisine sekiz adet X1200 modeli teslimatı için bir anlaşma yaptı, ancak perspektif bu yıl yeni anlaşmalar yapmak. Ângelo Oselame, şöyle devam etti: “Bu modeli, çok iyi öngörüler ve potansiyel müşterilerden büyük bir ilgi ile Kenya gibi Afrika’daki diğer ülkelerde tanıtmak için çalışıyoruz.

Super Feo ve Selous Express müşterileri için geliştirilen yeni X1200 modeli Tanzanya mevzuatına uygun ve başkent Darüsselam ile ülkenin güneyi (Songea bölgesi) arasındaki güzergahta kullanılacak. Araçlar, 6×2 Scania F360 şasiye, toplam 12.5 metre uzunluğa ve USB girişli ekolojik deri kaplı koltuklara sahip.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here